9 پرسش خجالت آوری که هنگام ماساژ برایتان پیش می آید !!

1398-3-29 |
9 پرسش خجالت آوری که هنگام ماساژ برایتان پیش می آید !!

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام ماساژ تراپی سوالات مهمی داشته باشید که از مطرح کردن آن ها خجالت کشیده اید. سوالاتی مانند اینکه هنگام ماساژ چه مقدار لباس باید به تن داشته باشید یا اگر نیاز به رفتن به دستشویی داشتید، چه باید بکنید. اگر پاسخ این پرسش ها را ندانید، ممکن است دچار دردسر شوید، زیرا برخی از این پرسش ها بسیار مهم هستند. بنابراین ما در این مقاله به بسیاری از پرسش ها پاسخ داده ایم تا با دانستن آن ها تجربه بهتر و موثرتری در حین ماساژ تراپی داشته باشید. با ما همراه باشید.

آیا احساس درد در هنگام ماساژ طبیعی است؟

برخی می گویند هرگونه ماساژ تراپی (حتی ماساژ بافت عمیق) باید دردناک باشد تا موثر واقع گردد. لزوما احساس درد در حین دریافت ماساژ نشانه موقر بودن آن نیست. در حقیقت، درد باعث می شود تا ماهیچه هایتان منقبض شود و اصطلاحا بگیرد و کار ماساژ تراپیست سخت تر شود. معمولا تکنیک های خاص مانند ماساژ نقطه ماشه ای (تریگر پوینت) باعث درد می شوند. اگر دچار صدمات بافت نرم شده اید نیز ماساژتان ممکن است دردناک باشد، در غیر این صورت در حین ماساژ نباید درد را احساس کنید. مهم است که رابطه خوبی با ماساژ تراپیست خود داشته باشید تا بتوانید در اینباره با او صحبت کنید. اگر بخشی از بدنتان دچار جراحت شده یا دچار گرفتگی ماهیچه هستید و یا درد دارید، تراپیست شما باید پیش از شروع ماساژ از این قضیه اگاه باشد. اگر فشار وارده بیش از حد زیاد است، سریعا به تراپیست خود اطلاع دهید.

چه میزان لباس در هنگام ماساژ باید بر تن داشته باشید؟

معمولا تراپیست ها در هنگام ماساژ تراپی از شما می خواهند تا برای راحتی بیشتر لباستان را از تن دربیاورید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که در هنگام ماساژ لباس زیر بر تن داشته باشند، اما عده ای نیز ترجیح می دهند که لباسی بر تن نداشته باشند. این انتخاب خودتان است. زنان معمولا سوتینشان را از تنشان درآورده و اجازه می دهند که تراپیست به راحاتی پشت و شانه آن ها ماساژ دهد و بدین تریتب سوتینشان نیز به روغن یا لوسیون آغشته نمی شود. اگر قسمت پایین کمر، لگن، باسن یا کشاله رانتان دچار مشکل استو تراپیست باید آن نواحی را ماساژ دهد، پوشیدن لباس زیر بزرگ یا تنگ ممکن است گاهی باعث دردسر شود. بهتر است پیش از شروع ماساژ از تراپیست خود در اینباره سوال کنید. ماساژ تراپیست اتاقی را در اختیارتان خواهد گذاشت که در آن لباستان را دربیاورید و روی میز ماساژ (معمولا به صورت دمر) و زیر ملحفه دراز بکشید. صحیح تر این است که ماساژ تراپیست پیش از ورود به اتاق در زده و از شما اجازه ورود بگیرد. بنابراین مقدار لباسی که در حین ماساژ تراپی بر تن دارید، به نوع ماساژ دریافتی بستگی دارد. اگر ترجیح می دهید که حین ماساژ لباس هایتان را بر نن داشته باشید، بهتر است درخواست ماساژهایی مثل شیتسو یا تای را بدهید که معمولا با لباس کامل بر تن انجام می شوند.