7 مرحله ساده برای ماساژ صورت در منزل

leila sarchami
1398-3-9 |
7 مرحله ساده برای ماساژ صورت در منزل

7 مرحله ساده برای ماساژ صورت در منزل

ماساژ صورت، یک تجربه خوشایند و آرام بخش است و باعث می شود تا شما احساس جوانی، تازگی و آرامش داشته باشید. به گفته متخصصان پوست و زیبایی، ماساژ صورت، به طور ماهانه، تأثیرات اعجاب انگیزی روی پوست شما می گذارد. ماساژ صورت، نه تنها باعث تمیز شدن پوست از کثیفی ها، روغن های اضافی و سلول های مرده می شود؛ بلکه به پوستتان ظاهری تمیز، جذّاب و درخشان می بخشد. بیشتر مردم میلیون ها دلار در سالن های زیبایی خرج می کنند تا زیباتر به نظر برسند. امّا، بهتر است بدانید که واقعاً لازم نیست مبالغ هنگفتی خرج کنید تا پوست سالمی داشته باشید. شما می توانید در منزلتان ماساژ صورت انجام دهید و به همان اندازه زیبا شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند مرحله ساده را دنبال کنید و بعد از آن قادر خواهید بود خود را به سبک سالن های زیبایی جذاب نشان دهید.

شما به مواد زیر نیاز دارید تا بتوانید درمنزل، ماساژ صورت انجام دهید.

 1. یک کاسه متوسط
 2. آب سرد
 3. پاک کننده آرایش
 4. پنبه
 5. اسفنج
 6. اسکراب صورت
 7. کرم ماساژ
 8. حوله صورت
 9. تونر
 10. کرم دور چشم
 11. مرطوب کننده مناسب پوست

آماده سازی:

قبل از انجام ماساژ، مراحل زیر را دنبال کنید تا پوست خود را برای ماساژ آماده کنید.

1. اولین کاری که باید انجام دهید این است که آرایش صورت خود را به طور کامل پاک کنید. چند قطره پاک کننده آرایش یا روغن بچه بردارید و یک قطعه پنبه را به آن آغشته کنید. پنبه آغشته به آرایش پاک کن را تا زمانی که آرایش شما به طور کامل پاک شود؛ روی صورت خود بمالید. سپس، صورت خود را با آب سرد بشویید.

2. یک شوینده با کیفیت انتخاب کنید و کمی از آن را به کف دست خود بریزید. صورت خود را به آرامی با کف دست خود، مالش دهید. هنگام خرید محصولات پوستی دقت کنید تا محصولات مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید.

3. هنگام ماساژ صورت خود با شوینده، فشار زیادی به پوست خود وارد نکنید و به آرامی این کار را انجام دهید.

4. حالا اسفنج خود را بردارید. آن را خیس کنید و صورت خود را با آن بشویید.

5. پس از انجام این کارها، از اسکراب مناسب پوست خود استفاده کنید. مقدار مناسبی از اسکراب را بردارید و کل صورت خود را با آن بپوشانید. توجه ویژه ای به بینی و چانه خود داشته باشید.

حالا صورت شما آماده ماساژ است؛ مراحل زیر را دنبال کنید.

1. هنگامی که استفاده از اسکراب تمام شد؛ وقت آن است که از کرم ماساژ استفاده کنید. مقداری کرم ماساژ بردارید و روی کف دستتان بریزید. حالا دست های خود را به همدیگر بمالید. در این مرحله کرم ماساژ کمی گرم می شود. این کار ماساژ دادن را بسیار آسان تر می کند

2. ماساژ را از چانه خود شروع کنید و سپس به بقیه جاها برسید. زمانی که کرم ماساژ در سرتاسر صورت پخش شد. ماساژ را شروع کنید. از هر دو دست خود برای ماساژ دادن، استفاده کنید و به آرامی، صورت خود را به سمت بالا ماساژ دهید. بهتر است از گلو، ماساژ را شروع کنید.

3. وسط لب بالای خود را ماساژ دهید و به پایین بکشید. این کار را تا زمانی انجام دهید که لب های شما حالت غمگین به چهره تان می بخشند.

4. زمانی که این کار را انجام دادید؛ انگشتان خود را کنار بینیتان قرار دهید و مسیر گونه هایتان را تا گوش هایتان ماساژ دهید.

5. حالا نوبت ماساژ چشم هایتان است. انگشت های خود را در کنار چشمتان بگذارید و گوشه هر دو چشم را مستقیم به سمت بالا بکشید.

6. هر دو پلک خود را با انگشت شست ببندید و برای چند ثانیه استراحت کنید.

7. در این مرحله، کرم ماساژ باید جذب پوست شده باشد. یک اسفنج تمیز بردارید و همه کرم های اضافی را از صورت خود پاک کنید.

جمع بندی

حالا که ماساژ را انجام دادید؛ باید مراحل دیگری را انجام دهید تا تأثیرات مثبت آن را در پوستتان شاهد باشید.

ـ یک حوله بردارید و آن را برای 20 دقیقه روی صورتتان بگذارید.
ـ با استفاده از پنبه، تونر را به صورتتان بزنید.
ـ مقداری کرم دور چشم، روی نوک انگشتتان بریزید و آن را اطراف چشم هایتان پخش کنید. به خوبی این نواحی را ماساژ دهید امّا، مراقب باشید. زیرا نباید پوست خود را بیش از اندازه کشش دهید.
ـ در نهایت، مرطوب کننده خود را بردارید. آن را روی گونه ها، پیشانی و چانه خود بمالید و ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود.

نکته های مهم:

چند نکته مهم وجود دارد که هنگام ماساژ صورت در منزل، باید آن ها را به یاد داشته باشید.

ـ اول از همه، مطمئن شوید که دست هایتان تمیز هستند. ما با صورت سر و کار داریم و باید همه نکات را به خوبی رعایت کنیم. از یک مایع شستشوی خوب استفاده کنید تا تمام آلودگی از دست هایتان پاک شود. همچنین بهتر است از یک ژل ضد عفونی کننده هم استفاده کنید.
ـ دومین نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید تمام محصولاتی که در حال استفاده از آن هستید مناسب پوست شما باشند. شما نباید از محصولاتی استفاده کنید که بافت یا کیفیت پوست شما را خراب کنند.
ـ نکته سوم، روزی که ماساژ صورت را انجام می دهید؛ صورت خود را با آب سرد بشویید یا به جای شستشوی صورت، از یخ استفاده کنید و آن را به صورت خود بمالید.

بسیاری از ما، منتظر فرصتی هستیم تا به سالن های زیبایی برویم و ماساژ صورت بگیریم. امّا، اگر می خواهید بدون هزینه های اضافی، تمام سال پوستی درخشان داشته باشید؛ مراقبت های ماهانه را به یک عادت در زندگیتان تبدیل کنید. با این ماساژ صورت، می توانید پوست خود را بدون خالی کردن جیب هایتان زیبا کنید.

خلاصه:

ماساژ صورت یک تجربه خوشایند و آرام بخش است و باعث می شود تا شما احساس جوانی، تازگی و آرامش داشته باشید. انجام این کار، به طور ماهانه تاثیرات خوبی روی پوستتان می گذارد. قبل از انجام ماساژ باید دست هایتان را به خوبی بشویید؛ پوست صورتتان را به طور کامل تمیز کنید و از محصولاتی استفاده کنید که مناسب پوست شما باشند. در هنگام ماساژ صورت نیز، سعی کنید فشار زیادی به پوستتان وارد نکنید. بهتر است ماساژ را از چانه خود شروع کنید و سپس به قسمت های بالاتر بروید. مراقبت های ماهانه از پوست را به یک عادت در زندگیتان تبدیل کنید و در کل سال، پوستی شاداب و درخشان داشته باشید.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما