5 اثر جانبی کمربندهای لاغری که ممکن است ندانید!

افسانه حیدری
1398-3-11 |
5 اثر جانبی کمربندهای لاغری که ممکن است ندانید!

 5 اثر جانبی استفاده از کمربند لاغری که ممکن است ندانید!

اثر کمربندهای لاغری در صنعت کاهش وزن مشابه عملکرد رنگ مو است. در ظاهر یک راه حل ساده برای از بین بردن چربی های شکم هستند اما، نحوه اثربخشی آنها بسیار مشکوک است.

بازار پر است از کمربندهای لاغری مختلف با مارک های متنوع که هر روزه تبلیغ می شوند تا شما را جذب خود کنند. زیرا تبلیغات بهترین راه برای متقاعد کردن شما است.

مشکل اساسی که وجود دارد این است که این کمربندها، دستگاه های دیگر و قرص های کاهش وزن، هرگز نمی توانند کاهش وزن پایداری را برای شما به ارمغان بیاورند.

سازندگان این کمربندهای لاغری می گویند که حرکات ناشی از ارتعاشات کمربند موجب تحریک ماهیچه ها در ناحیه میانی بدن می شود که سبب می شود که ماهیچه های شکم تقویت یابند. 

آنها حتی ادعا می کنند که استفاده از کمربند لاغری حجم معده را نیز می تواند کاهش دهد که منجر به کاهش میزان مصرف غذا و در نتیجه کاهش وزن شما می شود.

اما کاربران این کمربندهای لاغری می گویند که استفاده از کمربند لاغری باعث کاهش وزن آنها نشده، ولی به دلیل سفت شدن ماهیچه ها سبب باریک تر شدن کمر آنها شده است.

در این مقاله ما انواع مختلف کمربند لاغری موجود در بازار را بررسی خواهیم کرد. چند مدل کمربند لاغری وجود دارد که کاربر می تواند سرعت ارتعاشات آنها را کنترل کند.

چند مورد دیگر نیز وجود دارند که برای ورزش درمانی مفید هستند. آنها سبب افزایش میزان عرق کردن بدن و از دست رفتن میزان بیشتری از اب بدن خواهند شد، در نتیجه وزن شخص نیز کاهش پیدا می کند.

نوع دیگری از کمربندهای لاغری برای پشتیبانی از کمر طراحی شده اند اما به لاغر شدن نیز کمک می کنند. 

پوشیدن و استفاده از کمربند لاغری بسیار آسان است، این محصولات معمولا با یک دفترچه راهنما عرضه می شوند که با استفاده از اطلاعات دفترچه به راحتی می توانید آنها را بپوشید و استفاده کنید.

فقط کافیست کمربند را در ناحیه مورد نظر قرار دهید و آن را به منبع تغذیه وصل کنید، محدوده مورد نظر می تواند ران، باسن، کمر، شکم و هرجای دیگری که مایل هستید، باشد.

پس از این مرحله سرعت لرزش را تنظیم کرده و به مدت 15 تا 30 دقیقه از کمربند استفاده کنید.

بر خلاف باور بسیاری از مردم، استفاده طولانی مدت از کمربند لاغری نه تنها باعث سریع تر لاغر شدن شما نمی شود بلکه ممکن است باعث ایجاد تاول روی پوست بدن شما بشود.

بهترین راه استفاده از کمربند لاغری


لباس هایی که در ناحیه مورد نظر مانند شکم، کمر، ران و غیره قرار دارند را دربیاورید زیرا کمربند لاغری باید مستقیما با پوست بدن شما در تماس باشد.

کمربند لاغری را دقیقا دور کمر خود بپیچید به طوری که دو سر انتهایی کمربند روی ناف شما قرار گیرد

لباس خود را روی کمربند لاغری بپوشید

کمربندهای لاغری الکترونیکی دارای قابلیت تنظیم سرعت ارتعاش هستند که می توانید آن را به دلخواه تنظیم کنید.

کمربندهای دارای تایمر به شما کمک می کند که زمان مورد نیاز خود را تنظیم کنید تا پس از اپآن کمربند به طور خودکار خاموش شود.

کمربند لاغری را می توانید در حالی که نشسته اید، ایستاده اید یا در حال انجام کاری هستید بپوشید، برای رسیدن به نتیجه بهتر می توانید هنگام استفاده از کمربند راه بروید یا به آرامی بدوید.

پس از استفاده آن را بشویید، کمربند باید بعد از هر استفاده تمیز شود.

آیا کمربندهای لاغری واقعا موثر هستند؟

آنچه که به عنوان کاهش وزن در اثر استفاده از کمربندهای لاغری از آن یاد می شود در واقع از دست رفتن آب بدن است و یک کاهش وزن موقتی است که دوباره باز خواهد گشت.

اینکه استفاده منظم از کمربند لاغری باعث باریک تر شدن کمر، ران و دیگر نقاط بدن می شود مسئله قابل انکاری نیست اما این یک روش دائمی برای لاغر شدن نیست. 

برای کسب نتایج بلند مدت، می توان از طریق ورزش منظم و یک رژیم غذایی متعادل اقدام کرد. ورزش کنید و درست غذا بخورید! این بهترین راه برای کاهش چربی های بدن و داشتن یک زندگی سالم است.

مزایای استفاده از کمربند لاغری


بهبود وضعیت و حالت بدن

هنگامی که در حال کار کردن هستید یا پشت میز خود نشسته اید در حالی که از کمربند خود استفاده کرده اید، وضعیت قرار گیری بدن شما بهبود پیدا می کند. استفاده از کمربند به شما کمک می کند تا راحت تر بنشینید و حالت نشستن شما بهتر شود.

با توجه به نظر کارشناسان، استفاده از یک وسیله برای پشتیبانی از کمر و بهبود وضعیت بدن برای کاهش دردهای قسمت پشت و گردن ضروری است.

اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد

استفاده از کمربند لاغری بلافاصله در ظاهر اثر مثبتی روی کاهش سایز بدن شما خواهد داشت، این مسئله باعث می شود اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند.

افزایش اعتماد به نفس انگیزه شما برای تمرین بیشتر و رسیدن به وزن ایده آل را افزایش می یابد.

برای اینکه بهترین نتیجه را به دست بیاورید در کنار رژیم غذایی چربی سوز و تمرینات ورزشی از کمربند لاغری نیز استفاده کنید.

اثرات جانبی استفاده از کمربند لاغری


استفاده از کمربند لاغری ممکن است باعث بروز آثار سوختگی در پوست شود

1_ افزایش دمای بدن

کمربند لاغری با نگه داشتن گرما درون بدن، باعث می شود بدن بیش از حد طبیعی عرق کند. اگرچه این گرما نتیجه دلخواهی را به شما می دهد، اما اجازه نمی دهد تا بدن به میزانی که نیاز دارد خنک شود.

همچنین، اگر کمربند را در دماهای بسیار بالا استفاده می کنید می تواند خطر سکته گرمایی را افزایش دهد و سبب ایجاد احساس خستگی مفرط در بدن شما شود.

2_ ایجاد وضعیت غیرعادی پوست

همانطور که گفتیم استفاده از کمربند لاغری باعث افزایش میزان عرق کردن بدن می شود که این خود مانع از نفوذ هوای تازه به پوست خواهد شد. استفاده منظم از کمربندهای لاغری باعث خارش، التهاب و ایجاد جوش و آکنه در سطح پوست می شود.

3_ سوختن پوست

تماس مستقیم کمربند لاغری بر پوست برای طولانی مدت سبب سوختگی و تاول زدن پوست می شود که مشکلات زیادی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

4_ ایجاد مشکل کم آبی بدن

استفاده از کمربندهای لاغری باعث تعرق بیشتر و در نتیجه از دست رفتن آب بدن می شود. بنابر این استفاده بیش از حد از کمربندهای لاغری اثر سوئی بر سیستم بدن شما خواهد داشت.

5_ عدم تعادل در سطح الکترولیت بدن

عرق بیش از حد اغلب منجر به عدم تعادل در سطح الکترولیت بدن می شود. عدم تعادل در سطح الکترولیت ها انقباض عضلات را در پی دارد.

اگر هنگام استفاده از کمربند لاغری دچار گرفتگی عضلات شدید سریعا کمربند را جدا کرده و یک نوشیدنی ورزشی حاوی الکترولیت یا آب نارگیل مصرف کنید.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما