11 نشانه بروز حملات قلبی که باید جدی بگیرید !!

1398-4-31 |

خمیازه کشیدن

خمیازه یکی از نشانه های حمله قلبی است، اما می تواند از علائم آپنه خواب نیز باشد. آپنه خواب ممکن است موجب بروز حمله قلبی یا فشار مضاعف بر روی قلب شود. اگر کسی در منزل نیست که به شما بگوید در هنگام خواب خر و پف می کنید یا خیر، به دنبال نشانه های آن مانند نفس نفس زدن در هنگام خواب، خشکی دهان و یا سردرد هنگام صبح یا خواب آلودگی در طول روز باشید. اگر به طرز ناجوری خمیازه می کشید و برای یک یا چند لحظه نمی توانید نفس بکشید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

پریشانی و گیجی

اگر گاهی دچار فراموشی می شوید و یا زمان را از دست می دهید، بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، اما یکی از آن ها بیماری قلبی یا شریانی است. این پدیده به دلیل تغییرات شیمیایی خون و برخی مواد درون آن روی می دهد و مغز شما خون کافی برای عملکرد مناسب دریافت نخواهد کرد. در اکثر مواقع دیگران زودتر از خود شما متوجه بروز این علائم و نشانه ها می شوند.

سخن آخر

برای اینکه از بروز حمله قلبی مطمئن شوید، باید تمامی علائم و یا چند مورد آن را یکجا داشته باشید. بروز هرکدام از علائم به تنهایی می تواند نشانه یک مشکل دیگر باشد. اگر تعداد نشانه هایتان بیش از یک مورد بود، حتما به پزشک مراجعه کنید. برخی از مردم نگران این هستند که با گزارش اشتباه حمله قلبی، کارکنان اورژانس و پرستاران آمبولانس را به دردسر بیندازند، اما نگران نباشید؛ حفظ جان شما مهمتر از هر چیزی است. درضمن شما می توانید با ورزش، مصرف غذاهای سالم، ترک سیگار و کنترل کلسترول خونتان قلبتان را از بیماری ها و حملات در امان نگاه دارید.

۴.۴ از ۵
دیدگاه شما