10 شیوه ای که دستگاه بخور، سلامت و پوست خانواده شما را دراین زمستان بهبود می بخشد

شبنم کرمانشاهی
1397-10-11 |
10 شیوه ای که دستگاه بخور، سلامت و پوست خانواده شما را دراین زمستان بهبود می بخشد

هوای زمستان هوایی خشک است. دستگاه های بخور به هوا رطوبت می دهند، که برای شما و خانواده شما بسیار مفید است.
به عنوان مثال، مطالعه سال 2013 نشان داد که افزایش سطح رطوبت به 43 درصد یا بالاتر به طور قابل توجهی توانایی ویروسهای هوا را برای ایجاد عفونت های آنفولانزا کاهش می دهد. در حقیقت، در محیط کم رطوبت، 70-77 درصد از ویروس ها می توانند بیماری را از طریق سرفه انتقال دهند، اما وقتی رطوبت به 43 درصد یا بیشتر افزایش یافت، این عدد به 14 درصد کاهش یافت. یک مطالعه تازه تر در سال 2009 ،نتایج مشابهی نشان داد که با رطوبت، انتقال ویروس آنفلوآنزا کمتر شده است.داشتن دستگاه بخوربه شما کمک کند دراین زمستان دچار بیماری نشوید، همچنین می تواند به شما پوستی نرم تر و درخشان تر دهد وحتی باعث شود مبلمان چوبی شما بیشتر عمر کنند.

10 فایده ی استفاده ازیک دستگاه بخور

کاهش خطر ابتلا به عفونت

ویروس ها و باکتری ها نمی توانند در هوای مرطوب به خوبی منتقل شوند. در این زمستان، بخور می تواند بین مبتلا شدن به ویروس آنفولانزا و سالم بودن ، تفاوت ایجاد کند.

پوست پر طراوات و نرم تر

هوای سرد و خشک، رطوبت پوست شما را می گیرد، که باعث مشکلات مختلفی می شود، از جمله: خشکی، کسالت، پوسته پوسته شدن و پیری سریع. دستگاه بخورمی تواند به جلوگیری از تمام این آثار مضر کمک کند و به شما کمک می کند که پوستی پر طراوات و درخشان برای همه ی جشن های تعطیلات و دورهمی ها داشته باشید.

سینوس راحت

آیا با احساس خشکی و تنگی که در زمستان در بینی شما ایجاد می شود آشنایی دارید؟ حتی اگر سرما نخورده باشید (بدتر از آن زمانی است که شما سرما خورده اید)، هوا در زمستان می تواند سینوس های شما را خشک کند و مقاومت خود را نسبت به باکتری ها و ویروسها از دست بدهد. با یک دستگاه بخور بخوابید و با حساس راحتی بینی و گلوبیدار شوید!

زمان بهبودی سریع تر

کاری را که در پایان سرماخوردگی، عفونت سینوسی یا آنفولانزا انجام می دهید را بگویید. بخور رنجش شما را کم می کند. مرطوب نگه داشتن مجرای بینی و گلو، به شما کمک می کند تا سریع تر بهبود یابید و علائمی مانند سرفه و عطسه را کاهش دهید.

گیاهان سالم تر

گیاهان از انتشار مواد سمی درهوا جلوگیری می کنند. اما آنها از هوای خشک و در زمستان رنج می برند. آیا متوجه شده اید که خاک خشک تر از معمول است؟ برگ ها به نظر می ریزند و بیمار می شوند؟ دستگاه بخور، می تواند به حفظ سلامت گیاهان خانگی شما کمک کند همانطور که به شما کمک می کند سلامت باشید!

مبلمان چوبی محافظت شده

هوای خشک می تواند به مبلمان چوبی وهمچنین قاب ها و درها، آسیب بزند. و موجب ازبین رفتن و شکستن آنها شود. دستگاه بخور می تواند به حفظ یکپارچگی چوب و محافظت ازوسایل کوچک شما برای سال های آینده کمک کند.

بدون صدای خرخر در اوایل صبح

آیا برایتان پیش آمده که در صبح، صدایی شبیه به خرس داشته باشید؟ هوای خشک در حال رسیدن به تارهای صوتی شما است. وقتی که تمام شب با یک دستگاه بخور در اتاقتان بخوابید، صدایتان حالت طبیعی تری خواهد داشت.

کاهش هزینه های گرمایشی

آیا می دانید که هوای مرطوب گرم تر از هوای خشک است؟ درست است. اگر به هوا رطوبت اضافه کنید، گرم تر می شود، که می تواند در زمستان هزینه های گرمایشی شما را کمتر کند.

شوک الکتریکی کمتر

هیچ کس شوک الکتریسیته ساکن را دوست ندارد، مخصوصا گربه! اما ممکن است متوجه شوید که دوری از آن در زمستان سخت تر است زیرا این هوا خشک است. از یک دستگاه بخور استفاده کنید و از شر رعدوبرق رها شوید !

بهتر شدن خواب

اگر شما یا همسرتان خرخر می کنید، یک دستگاه بخور می تواند کمک کند. وقتی سینوس ها و گلویمان خشک هستند بیشترتمایل به خرخر داریم. محیط مرطوب نیز گرایش به حس گرما و راحتی بیشتر دارد که میتواند باعث راحتی خواب شب شود.

برخی اقدامات احتیاطی

در حالی که رطوبت سازها به دلایلی برای شما عالی هستند، باید مرتبا تمیز شوند. در غیر این صورت، آنها می توانند منبع باکتری و قارچ هایی باشند که شما نمی خواهید دراطراف خانه تان شناور باشند.

در اینجا چند نکته برای کمک وجود دارد:
• از آب تقطیر شده یا بدون مواد معدنی استفاده کنید. این آب می تواند کار زیادی برای شما انجام دهد. آب های معمولی دارای مواد معدنی هستند که در دستگاه شما رسوب ایجاد می کنند و رشد باکتری را افزایش می دهد. آب مقطر حاوی مواد معدنی کمتری است و شما را از همیشه تمیز کردن دستگاه بی نیاز می کند.
• یک بار در هفته تمیز کنید. اگر این را بخشی منظم از روال خود قرار دهید، می توانید آن را به سرعت انجام دهید و سلامت خانه خود را حفظ کنید. اگر این کار را انجام ندهید، شما با یک کار سخت تر و خطررسوب باکتری و قارچ، روبرو خواهید شد.
• فیلترها را به طور مرتب تعویض کنید. اگر دستگاه بخور شما یک فیلتر داشته باشد، از دستورالعمل سازنده برای تعویض آن پیروی کنید. رطوبت بیش از حد می تواند به اندازه کافی مشکل ساز باشد. برای اندازه گیری رطوبت در خانه خود از یک "رطوبت سنج" استفاده کنید (شما می توانید یکی از آنها را درفروشگاه های لوازم خانگی و الکترونیکی پیدا کنید). همانطور که در این تحقیق نشان داده شده است،سطح ایده آل حدود 40-50 درصد است.

آیا در زمستان از دستگاه بخور استفاده می کنید؟ لطفا هر راهنمایی که دارید را به اشتراک بگذارید.

۴.۴ از ۵
دیدگاه شما