چگونه یک ماساژور خوب، برای مصارف خانگی انتخاب کنیم؟

1398-3-27 |
چگونه یک ماساژور خوب، برای مصارف خانگی انتخاب کنیم؟

چگونه یک ماساژور خوب، برای مصارف خانگی انتخاب کنیم؟

برای برخورداری از ماساژ موثر در منزل، بهتر است از ماساژورهای کارآمد و خوب استفاده کنیم. آشنایی با انواع متنوع ماساژورهای موجود در بازار و بررسی معایب و مزایای آن ها، باعث می شود تا انتخاب بهتری داشته باشیم.

ماساژ پرکاشن یا تکنیک ماساژ ضربه ای، پایه و اساس کار است.

برخی ماساژورها، عملکرد ضعیفی دارند و ماساژ ناکارآمدی را روی بدن اعمال می کنند. استفاده از ماساژورهای پرکاشن یا ضربه ای، راحت تر است و قدرت نفوذ بیشتری دارد. این ماساژورها، مانند چکش های کوچکی هستند که ارتعاشات را به درون ماهیچه می فرستند. برای مدت طولانی معیار سنجش دستگاه های ماساژور نمونه های آلمانی G5 بودند.

ماشین های ماساژ تک نفره و ماشین های ماساژ دو نفره

ماساژورهای حرفه ای با عنوان «ماشین ماساژ دو نفره»، شناخته می شوند. به این معنی که برای افراد حرفه ای طراحی شده اند تا برای درمان بیمارانشان مورد استفاده قرار دهند و برای ماساژ دادن بیماران توسط خودشان مناسب نیستند. برای مثال ماساژوری که 3.2 کیلوگرم وزن داشته باشد؛ برای کسی که می خواهد شانه هایش را ماساژ دهد؛ کارایی نخواهد داشت. همینطور اگر کسی بخواهد پشت و کمرش را با این وسیله سنگین ماساژ بدهد؛ خیلی زود خسته می شود. برای ماساژ دادن خود، یک دستگاه سبک تر با دسته کاملاً متفاوت نیاز است تا بتوان برای مصارف خانگی از آن به راحتی استفاده کرد.

دو معیار اصلی برای انتخااب شکل ماساژورهای خانگی وجود دارد.

1. باید هنگام استفاده از ماساژور، احساس راحتی و تعادل کرد.

2. یک ماساژور ایده آل، باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتوانید به راحتی به تمام قسمت های بدنتان دسترسی داشته باشید.

توضیحات و مقایسه ماساژورها

برای مشخص کردن تفاوت ماساژورها، بهتر است ابتدا به مدت یک دقیقه، آن را نزدیک به گوش هایتان نگه دارید. در مرحله بعد، ماساژور را در دست بگیرید و برای یک دقیقه، آن را بالای سرتان نگه دارید. استفاده از کدام ماساژور راحت تر است؟ کدام یک بیشتر باعث خستگیتان می شود؟

قدرت ماساژور

موتور G5 دارای قدرت ذخیره انرژی است. زیرا نیرویی دارد که می تواند ماشین های لباسشویی صنعتی را به کار بیندازد و برای یک ماساژور متحرک، سنگین است. از طرف دیگر، برخی ماساژورها درای موتورهای کوچکی هستند که قدرت ارتعاش بسیار پایینی دارد و فقط می تواند نقاط سطحی بدن را ماساژ دهد. بیشتر مشکلات عضلانی، عمقی هستند. بنابراین، ماساژورهای ضربه ای باید قدرت کافی برای نفوذ به ماهیچه های عمیق را داشته باشند. شاید شما تصور کنید که مقایسه قدرت ماساژورها کار آسانی باشد. مثلا فکر کنید می توانید به جعبه ماساژور نگاه کنید و ببینید موتور استفاده شده در آن چند وات قدرت دارد. مثال های زیر را مطالعه کنید تا متوجه شوید که این موضوع آنقدرها هم ساده نیست.

چند مثال:

ـ ما محصولات کارخانه ای را مورد استفاده قرار می دادیم که ادعا می کرد از موتور 35 وات در محصولاتش استفاده می کند. بعد از اینکه شماره مدل موتور را در وب سایت کارخانه تولید کننده بررسی کردیم؛ متوجه شدیم که آن ها در ساخت محصولاتشان از موتور 25 وات استفاده می کنند.

ـ من به درستی متوجه این موضوع نمی شوم؛ اما یکی از کارخانه های تولید ماساژور هنگام تولید اولین محصولش، با موتور 18 وات کارش را شروع کرد. متخصصان بعد از مدتی، موتور را ارتقا دادند و آن را طوری تنظیم کردند که قدرت بیشتری داشته باشد. در واقع، موتور آن ها به 32 وات قدرت رسید. ولی همچنان روی جعبه محصول قدرت 18 وات نوشته می شد. همانطور که گفتم، من دقیقا متوجه این قضیه نمی شوم اما این مثال، به وضوح نشان می دهد قدرتی که روی جعبه ماساژورها قید می شود؛ ممکن است گمراه کننده باشند.

مکانیسم هدایت کننده

برخی ماساژورها ممکن است موتورهای مناسبی داشته باشند. اما مکانیسم ضربه ای آن ها به قدری ضعیف است که قدرت کافی برای نفوذ به ماهیچه ها را ندارند و قبل از اینکه قدرت دستگاه، به عضلات برسد؛ از بین می رود. در واقع، دستگاه به خاطر طراحی ضعیفی که دارد؛ بعد از مدتی استفاده، مکانیسم محرک اصلیش سست می شود و در نتیجه، قدرت نفوذش را از دست می دهد.

وزن

وزن ماساژور، همواره عامل مهمی بوده است. ماساژورهای خانگی باید به گونه ای طراحی شوند که بادوام باشند (مدت طولانی بتوان از آن ها استفاده کرد) و بتوانند به خوبی به عضلات نفوذ کنند. وزن زیاد، باعث می شود تا نتوان برای مدت طولانی به آسانی از آن ها استفاده کرد. دستگاه شما باید نیرومند و پر قدرت باشد و وزن مناسبی داشته باشد تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.

استحکام

بسیاری از دستگاه های ماساژور طوری طراحی شده اند که نمی توان برای ساعت های متوالی از آن ها استفاده کرد. این مسئله، اصلا خوب نیست و در این حالت نمی توان از یک ماساژ موثر بهره برد. متاسفانه برخی شرکت ها با هدف سودجویی، طراحی های غیر حرفه ای انجام می دهند که فقط برای هدیه روز مادر مناسب است و بعد از چند بار استفاده در کابینت خاک می خورد.

مجوز الکتریکی

در استرالیا هر شخصی که تصمیم به تولید قطعات الکترونیکی می گیرد؛ برای دریافت مجوز باید مراحل زیادی را طی کند. بخشی از این گزارش، آماده کردن یک آزمایشگاه مستقل برای تست دستگاه است. با اینکه این مراحل سخت هستند؛ اما ایمنی را برای مصرف کننده تضمین می کنند. با نگاهی به اجناس موجود در بازار، متوجه دلیل این سخت گیری ها خواهیم شد. گاهی با اجناس چینی مواجه می شویم که سیم کشی داخل آن ها غیر استاندارد است و سرانجام بعد از چند بار استفاده سیم ها قطع می شوند و دستگاه خراب می شود. این روزها سرپیچی از قوانین استاندارد بسیار آسان است و می توان با طراحی های بسیار ضعیف، اجناس را به صورت آنلاین به فروش رساند. پس سعی کنید هنگام خرید کالا، حتما برچسپ کنترل کیفیت کالا را به دقت بررسی کنید.

قیمت

قیمت یک راهنما برای خرید اجناس است.

ـ همانطور که گفته شد ماساژورهایی که موتور G5 دارند؛ بسیار گران و خوب هستند.

ـ ماساژورهایی با قیمت های بسیار پایین در بازار یافت می شوند که خیلی زود خراب می شوند و کارآیی لازم را به عنوان یک ماساژور ندارند.

ـ برخی ماساژورها، در بازار با قیمت های هنگفتی به فروش می رسند که قیمت آن ها در کارخانه بسیار پایین است و تقریبا یک دهم قیمت بازار است.

ـ من یک ماساژور فوق حرفه ای 600 دلاری داشتم که خراب شده بود. سعی کردم اجزای آن را از هم جدا کنم تا بتوانم تعمیرش کنم. وقتی با محتویات و ابزار مورد استفاده در ساخت ماساژور مواجه شدم؛ برایم کاملا شوکه کننده بود و متعجب شدم که کارخانه بیش از 20 دلار برای ساخت این ماساژور پول دریافت کرده است.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما