طب فیکس

سلامت،زیبایی،پزشکی،ورزشی،طبی

چگونه یک تشک مواج (ضد زحم بستر) انتخاب نماییم؟

تشک های ضد زخم بستر با یک کمپرسور، یک وسیله ضروری برای کسانی ست که مدت زیادی باید در رختخواب استارحت کنند و نمی توانند راه بروند و یا بنشینند. اگر شما تصمیم ندارید که یک تشک مواج بخرید، ممکن است با توجه به بی حرکتی تان موجب زخم در قسمتی که با تختخواب در تماس هست شوید که موجب احساس درد شدیدی برای بیمار می شود. انتخاب یک تشک مواج ضدزخم بستر با کمک از متخصصان با تجربه در این زمینه امکان پذیرست بنابراین قبل از خرید، مطالعه ویژگی انواع تشک ها لازم و ضروری می باشد.

قبل از اینکه شما یک تشک مواج خریداری نمایید باید به فاکتورهای زیر دقت نمایید:

- فرد مورد نظر چه نوع بیماری دارد،

- چه نوع زخم هایی بر روی بدن بیمار وجود دارد،

- چه عملکردی را از یک تشک مواج انتظار دارید.

زخم های بستر به چند دلیل بر روی بدن انسان تشکیل می شوند: در صورتی که بیمار نتواند حرکت نماید و نتواند موقعیت خود را تغییر دهد و در یک جهت بماند، در این مناطق از بدن، استخوان با برآمدگی که ایجاد می کند جریان خون را کاهش می دهد.

در این وضعیت عملکرد عصب های انتهایی که مسئول هوا و اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها را دارند مختل می شود. به عنوان یکی از نتایج این فرآیند منفی، بازسازی سلول های پوست متوقف می شود و زخم بستر رخ می دهد.
اگر این زخم ها درمان نشود، این زخم به بافت نرم نیز توسعه داده می شود که در طول زمان ممکن است استخوان را نیز در بربگیرد.انتخاب یک تشک مخصوص معلولان به طور مستقیم با بی توجهی به بیمار و وضعیت وی تحت تاثیر قرار می گیرد.

اگر اقدامات پیشگیرانه لازم و بیماری در مراحل اولیه توسعه است، فرد یک تشک مخصوص ضد زخم بستر نیاز دارد. این دستگاه متشکل از سلول ها کوچک می باشد که هسته اصلی آن یک کمپرسور کوچک است.
کمپرسور هوا با انجام عملکرد نامنظم در پرکردن دوره ای سلول های هوا کار می کند. انجام تغییرات منظم در نقاط تکیه گاهی بدن، بافت های بدن را به نوعی ماساژ می دهد. به این دلایل این تشک می تواند باعث حذف زخم های بستر شود.
تشک ضد زخم بستر لوله ای شکل برای درمان زخم های تحت فشار، با پخش فشار به بافت های مختلف بدن طراحی شده است.عملکرد این محصول با توجه به اینکه عناصر الاستیک داخل آن است قادرست شکل و جریان آن را تغییر دهد.

ویژگی ها و اطلاعات ایمنی

هنگامی که می خواهید یک تشک ضد زخم بستر را بخرید لازم است بر روی جنبه هایی از مواد این محصول تمرکز نمایید: مواد آن باید فیلم pvc و یا لاستیک باشد. این موضوع یک موضوع مهمی است زیرا که فیلم مذکور به راحتی قابل تمیز کردن است و شخص بیمار به راحتی می تواند بر روی آن دراز بکشد.

باید توجه داشته باشید که آیا تشک موردنظر مجهز به یک سیستم دمیدن هوا هست یا خیر، این سیستم به تعریق طبیعی انسان کمک می نماید. اگر تشک کمتر عرق کند می تواند برای درمان خیلی بهتر باشد.
یکی دیگر از جنبه های مهم در انتخاب تشک مناسب کار کردن آن با کمپرسور است. هدف از این کمپرسور فشرده سازی و تامین هوای تحت فشار است. نمونه هایی که صدای کمتر از 10 دسی بل دارند انتخاب های بهتری هستند.

در حین استفاده از تشک به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به فرد بیمار، پیروی از دستورات ایمنی ضروری می باشد. این موضوع به نحوه استفاده از کمپرسور و قدرت آن بستگی دارد. قبل از استفاده از دستگاه، لازم است که دفترچه راهنمای آن به دقت مطالعه شود و دستورات ایمنی آن رعایت گردد.
شما باید جای مناسبی را برای کمپرسور انتخاب نمایید و آن را نزدیک وسایل گرم کننده و یا وسایل گرم قرار ندهید. توصیه می شود تا آنجا که ممکن است کمپرسور دور از مخازن آب نگهداری شود و گذاشتن در راهرو مناسب نیست.

بهترین مکان برای گذاشتن کمپرسور منطقه ای در نزدیکی تخت یا بر روی دیوار نزدیک آن که توسط یک قلاب نگهداری می شود می باشد.
هنگامی که تشک شروع به کار کرد، لازم نیست که شخص بیمار را تنها بگذارید، یک فرد می تواند همیشه در اتاق حاضر باشد. در پایان استفاده از کمپرسور مطمئن شوید که دستگاه را از برق جدا کرده اید.
کمپرسور باید به طور مداوم با تغییر فشار در سلول های تشک و پرکردن متناوب آنها کار نماید. قبل از اینکه دستگاه را خاموش یا روشن نمایید باید مطمئن شوید که احتمال هیچ آسیبی نمی رود.

کدام تشک ضدزخم بهترست؟

همانطور که می بینید گزینه جهانی و بین المللی برای انتخاب یک تشک ضدزخم بستر وجود ندارد، در این صورت شما نیازمند این هستید که شرایط خاص بیمارتان را مدنظر قرار بگیرید.عوامل اصلی که باید در نظر بگیرید در جه تحرک بیمار و وزن بیمار می باشد. اگر وزن بیمارتان بیشتر از 100 کیلوگرم است بهرت است که اط تشک هایی با سلول ها وبلوک های بزرگتر استفاده نمایید با استفاده از یک تشک ضدزحم بستر با کیفیت تا حد زیادی می توان کم تحرکی بیمار را تسهیل نمود و از وی مراقبت کرد.

نکته های اساسی در کاربرد تشک ضدزخم بستر

تشک ضدزخم بستر می تواند بر روی یک تشک معمولی قرار بگیرد به طوری که سلول های هوا در قسمت بالای بدن قرار بگیرد و لوله ها باید در کنار تشک و در قسمت پای بیمار قرار بگیرند.در هنگام نصب محصول نیاز است که تمام لوله های مخفی شوند و به طور مستقیم گذاشته شوند تا مسیر انها گیج کننده نباشد. بر روی تشک ضدزخم می توانید پارچه های نازکی را پهن نمایید و اگر هیچ سیستم تهویه ای وجود ندارد از پوشک های جاذب می توانید استفاده نمایید.

قبل از قرار دادن یک فرد بیمار در تشک، لازم است که سرویس دهی آن چک شود. برای بهترین کارکرد تشک شما باید یک فشار مناسب را انتخاب نمایید.فشاری که بستگی به وزن فرد دارد (اگر وزن کمتری دارد فشار کمتری نیز لازم است). در نتیجه تشک باید به اندازه کافی محکم و استوار برای نگهداشتن وزن فرد باشد.

تشک ضدزخم بستر را باید در حالت باد شده و با یک مواد نرم تمیز کرد. (می توان آن را با یک محلول سفیدکننده مرطوب نمود) تشک را با مواد شوینده ای که در آن الکل و یا رنگ وجود دارد نشویید.برای خشک کردن تشک یک مکان خشک را انتخاب نمایید البته نه در معرض نور مستقیم خورشید. تشک را اتو نکنید. قبل از اینکه بخواهید کمپرسور را تمیز نمایید آن را از برق بکشید.

نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت