چگونه از وز شدن موها جلوگیری کنیم؟

1398-4-4 |
چگونه از وز شدن موها جلوگیری کنیم؟

اگر شما جزو آن دسته از اشخاصی هستید که پیش از بیرون رفتن از خانه در یک روز تابستانی ساعت ها وقت صرف آماده سازی موهایتان می کنید، اما باز هم بعد از خارج شدن از منزل، موهایتان وز می شود، بهتر است که این مقاله را مطالعه کنید. درواقع رسطوبت هوا تاثیر زیادی بر روی موها به خصوص موهایی که به طور طبیعی فر هستند، می گذارد. موها ذاتا نمگیر هستند، یعنی به راحتی آب موجود در هوا را جذب می کنند و گاهی مقدار این جذب آب بسیار بالا می رود که باعث بلند شدن لایه کوتیکول مو و وز شدن آن می گردد، اما اگر خودمان آن ها را با روغن یا نرم کننده مرطوب کنیم، دیگر نیازی به رطوبت هوا نخواهند داشت. ما در این مقاله، راهکارهایی برای جلوگیری از وز شدن موها در هوای مرطوب ارائه داده ایم. با ما همراه باشید.

از یک شامپوی مرطوب کننده و بدون سولفات استفاده کنید

موهای خشک و آسیب دیده بیشتر از سایر موها رطوبت هوا را جذب می کنند، بنابراین اولین راه مقابله با وز شدن موها آبرسانی به آن ها با استفاده از شامپوهای فاقد سولفات است. شامپوها و نرم کننده های بدون سولفات حاوی روغن های ضروری هستند که به بازیابی رطوبت مو کمک می کند. زیرا سولفات موهای شما را باریک و خشک می کند و موجب وزی موها می شود.

نیازی نیست که هر روز از شامپو استفاده کنید

لزومی ندارد که هر روز و پس از هر بار استحمام به موهایتان شامپو بزنید، به خصوص اگر موهای نازکی دارید. هرموقع که لازم بود (در صورت چرب شدن بیش از حد مو) از شامپو استفاده کنید. اگر دو یا سه روز بدون شامپو سر کردید و موهایتان همچنان تمیز مانده، نیازی به استفاده از شامپو نیست. اینگونه موهایتان دچار تنش کمتری شده و بنابراین کمتر وز می شود.

از حوله های میکروفایبر برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید

موهای شما وقتی که خیس هستند، بیش از پیش در معرض شکسته شدن و آسیب دیدن قرار می گیرند، بنابراین بهتر است که از حوله های میکروفایبر برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید تا موهایتان از آسیب هایی مثل شکسته شدن در امان بمانند. این نوع حوله ها باعث می شوند تا موهایتان سریعتر خشک شده و بنابراین نیازی به استفاده از سشوار نیز پیدا نمی کنید.

حتما از ماسک مو استفاده کنید

استفاده از کاندیشنر در هنگام حمام امری ضروری است، اما بهتر است که یک گام پیشتر رفته و هفته ای یک بار از ماسک مو استفاده کنید تا رطوبت موهایتان کاملا حفظ شود. اگر موهایتان را رنگ کرده اید، هفته ای دو بار این کار را تکرار کنید. استفاده از ماسک مو باعث می شود تا تمامی آسیب های ناشی از استفاده از ابزارهای داغ مرتبط به مو و عوامل محیطی که باعث شکستن و وز شدن مو می گردد، برطرف شود. استفاده از ماسک های حاوی اسیدچرب و روغن آرگان و ماسک های آبرسان مو بسیار مفید است.

پس از استحمام از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید

پس از استحمام و پیش از حالت دادن به موها حتما از محصولات مرطوب کننده مو استفاده کنید. شما می توانید با توجه به حالت موی مورد نظرتان از سرم مو، کرم مو یا روغن مو استفاده کنید تا از وز شدن موهایتان جلوگیری کنید. این کار نه تنها از کرک موها حفاظت می کند، بلکه از آسیب دیدن ان نیز پیشگیری می کند؛ بنابراین یادتان باشد که هیچگاه پیش از استفاده از محصولات مراقبتی مو آن را حالت ندهید.