طب فیکس

سلامت،زیبایی،پزشکی،ورزشی،طبی

چگونه از دستگاه بخور استفاده کنیم ؟

دستگاه های بخور بهترین کمک کننده برای مرطوب سازی هوای محیط هستند و تاثیر بسیاری بر روی بهبود بیماری های تنفسی دارند و نیز از خشکی پوست و ترک برداشتن پوست جلوگیری میکنند و......،اما نحوه استفاده از دستگاه بخور چگونه هست .

بعد از انتخاب بخور مناسب و خرید دستگاه بخور مورد نظر حالا نوبت به استفاده از آن می رسد 

اولین مرحله :

اول از همه دفترچه بخور خود را به دقت مطالعه کرده وبا کارکرد دقیق دستگاه بخور خود آشنا شوید .  همه بخورها یک روند کارکردی یکسان دارند اما ممکن است بعضی از دستگاه ها آپشن های دیگر هم داشته باشند که در این صورت در دفترچه راهنما دستگاه بخور ذکر می شود .

مرحله دوم:

حالا نوبت اسمبل و مونتاژ کردن دستگاه بخور است که شامل دور انداختن روکش نایلونی  و جا انداختن محفظه آب است . همه دستگاه  های بخور  یک محفظه برای آب دارند، پس لازم است محفظه دستگاه بخور را به اندازه کافی پر کنیم . دقت کنید که آبی که برای دستگاه بخور استفاده میکنید حتما تمیز و بدون هیچ اسانس و چیزهای دیگر باشد و فقط آب خالی و تمیز استفاده شود.اگر قصد استفاده از اکالیپتوس را دارید به آب محفظه دستگاه بخور اضافه نکنید زیرا دستگاه های بخور برای این کار یک محفظه جدا دارند که معمولا در قسمتی از دستگاه بخور به صورت مشخص تعبیه شده است و شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید . از افزودن اکالیپتوس یا غیره به آب مورد استفاده دستگاه بخور خودداری کنید چون بر کارکرد دستگاه بخور اثر منفی دارد و عمر دستگاه بخور شما را کاهش می دهد .

محفظه دستگاه بخور ممکن است هنگام مراحل تولید در کارخانه کثیف شود   پس لطفا  مخزن آب دستگاه بخور خود را قبل از استفاده خوب بشورید تا کاملا تمیز شود.  

مر حله سوم :

انتخاب مکانی مناسب برای دستگاه بخور:دستگاه بخور را در قسمتی از خانه یا محل کار خود قرار دهید که حدا اقل 20 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد . دستگاه بخور خود را باید بر روی یک سطح بلند قرار دهید مثلا روی اپن اشپزخانه یا کمد . یک سطح بلند را انتخاب کنید طوری که خروجی دستگاه بخور به خوبی در هوا پخش شود . توجه داشته باشد که دستگاه بخور را در کنار پرده یا کاغذ قرار ندهید تا رطوبت نگیرند .

مر حله چهارم :

روشن کردن دستگاه بخور :برای روشن کردن دستگاه بخور کلید مشخصی بر روی دستگاه بخور وجود دارد. کلید را زده تا دستگاه شروع به کار کردن نماید بعضی از دستگاه های بخور ریموت کنترل دارندکه شما می توانید دستگاه بخور را با ریموت تنظیم کنید . البته دقت کنید که ریموت باطری داشته باشد و نیز چک کنید که باطری آن سالم باشد .و پیشنهاد ما این است که خروجی بخور را بین 30 تا 50 % تنظیم کنید .

تمام مراحلی که برای استفاده از بخور لازم بود ذکر کردیم توصیه ما این است که دستگاه بخور خود را مرتبا تمیز کنید تا باکتری ها از بین بروند.برای این کار کافی است هر دو سه روز یک بار مخزن آب دستگاه بخور خود رابشورید.


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت