هفت ماده خوراکی که باعث تشدید آرتریت می شوند

1398-4-10 |
هفت ماده خوراکی که باعث تشدید آرتریت می شوند

واضح و مبرهن است که مصرف برخی خوراکی ها برای بدن مفید بوده و برخی دیگر نیز مضراتی به همراه دارند. در این میان برخی غذاها هستند که به خودی خود ضرری برای بدن ندارند، اما اگر فرد مستعد ابتلا به برخی بیماری ها باشد و یا به آن بیماری دچار شود، مصرف بی رویه آن ها مشکلاتی را برای شخص در پی خواهد داشت. بیماری آرتریت که شاخه های گوناگونی از جمله آرتروز دارد، نوعی بیماری التهاب مفاصل است که در مواردی که تشدید می شود، می تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد. یکی از مهمترین عوارض این بیماری، درد مفاصل است که در نتیجه التهاب به وجود می آید. برخی از غذاها موجب تشدید التهاب بدن و مفاصل می شوند. در این مقاله فهرست غذاهایی را که موجب تشدید یا تحریک این بیماری می شوند، برای شما گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

غذاهای آماده

غذاهای آماده حاوی موادی هستند که موجب التهاب مفاصل می شوند. یکی از این مواد مضر اسیدهای ترنس یا هیدروژنه (هواگیری شده) هستند که موجب التهاب سیستمیک شده و موجب انواع بیماری های قلبی و سرطان می شوند. حتما پیش از خرید محصول به برچسب حاوی نام مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید. از چربی های ترانس در بسیاری از غذاها از نان گرفته تا سیب زمینی های نیمه آماده و پاپکورن، خامه های غیر لبنی و کره های مارگارین استفاده می شود.

چربی های اشباع

چربی های اشباع را می توان در گوشت قرمز، کره و پنیر یافت. چربی های اشباع باعث التهاب در بافت های چربی می شوند. این نوع از التهاب برای قلب بسیار خطرناک بوده و درد ناشی از بیماری آرتریت را نیز تشدید می کند. مشکل دیگر گوشت قرمز این است که این فرآورده های این محصول حاوی گلیکیشن (AGE) هستند. AGE ها باعث تحریک و تشدید التهاب می شوند. هنگامی که غذا در دمای بالا پخته، گریل، سرخ، کباب یا برشته می شود، AGE ها شکل می گیرند. مصرف مقادیر زیادی از این ماده باعث بروز بیماری هایی می شود که موجب التهاب می گردند؛ از جمله دیابت، بیماری قلبی، از کار افتادگی کلیه و آلزایمر.

اسیدهای چرب امگا 6

احتمالا نام اسید چرب امگا 3 را شنیده اید. این ماده برای کنترل التهاب ماده ای بسیار مهم است. اسیدهای چرب امگا 6 می توانند بدن را وادار به تولید ماده ای شیمیایی کنند که باعث التهاب مفاصل می شود. اسید چرب امگا 6 در خوراکی هایی مانند ذرت، گیاه گلرنگ، تخم آفتابگردان، سویا و روغن سبزیجات و نیز محصولاتی حاوی این روغن یافت می شود. شما می توانید روغن کانولا، روغن بذر کتان، روغن بادام و روغن زیتون را جایگزین مواد حاوی امگا 6 کنید. به یاد داشته باشید که اسیدهای چرب امگا 6 در روغن های سرخ کردنی تبلیغاتی و نیز در چربی های ترانس یافت می شوند. برای حفاظت بدن خود از بیماری آرتریت بهتر است که این مواد را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

نوشیدنی های الکلی

الکل نیز تاثیر زیادی در تحریک التهاب بدن و مفاصل دارد. افرادی که به آرتریت مبتلا هستند و دارو مصرف می کنند، نوشیدن الکل مضرات زیادی برایشان دارد، زیرا الکل با داروهای ضد التهاب تداخل ایجاد کرده و مشکلاتی پدید می آورد.

نمک

بدن شما برای فعالیت های خود به نمک احتیاج دارد، اما مصرف زیاد نمک موجب فشار خون بالا می شود که خود مشکلاتی مانند سکته، بیماری کلیوی و حملات قلبی را در پی دارد. مصرف بی رویه نمک موجب از دست رفتن کلسیم بدن نیز می شود که باعث پوکی استخوان می شود. نمک باعث التهاب سلولی و نیز درد مفاصل می شود. ساده ترین روش برای کم کردن مصرف نمک، اجتناب از خوردن غذاهای آماده و فست فودی و سیب زمینی سرخ کرده آماده است که حاوی مقادیر زیادی نمک هستند. درضمن از اضافه کردن مقدار زیادی نمک به غذاهای خود اجتناب کنید. عادت کردن به مصرف غذاهای کم نمک امری زمانبر است، اما درعوض بدنی سالمتر خواهید داشت.

شکر

شکر باعث می شود که ماده ای به نام سایتوکین در بدن ترشح شود. این ماده موجب التهاب مفاصل می شود. وجود ماده سایتوکین در شکر باعث بروز بیماری های زیادی می شود. درضمن شکر درد ناشی از بیماری آرتریت را نیز افزایش می دهد. شکر حداقل 56 نام مختلف دارد. مالتوس، سیروپ و مالت از جمله نام هایی هستند که بر روی برچسب مواد غذایی مختلف نوشته می شوند، اما درواقع نام دیگر شکر هستند. شیرین کننده های مصنوعی نیز باید به مقدار بسیار کم مصرف شوند، زیرا موجب بیماری های متعددی همچون انواع سرطان ها و التهاب ها می شوند.

غلات تصفیه شده

غلات تصفیه شده به موادی مانند آردها و برنج گفته می شود. این مواد گلوکز (قند) خون را افزایش داده و باعث التهاب می شوند. به علاوه، اگر به گلوتن حساسیت دارید، محصولات حاوی گندم باعث درد مفاصلتان می شوند. اگر پس از مصرف گندم دچار جوش پوستی، میگرن، خستگی یا درد مفاصل شدید، احتمال حساسیت به گلوتن در شما وجود دارد. غلات تصفیه شده به راحتی هضم می شوند و بدن شما نسبت به آن ها واکنشی مشابه واکنش به شکر از خود نشان می دهد. بهتر است که از مصرف هرگونه مواد غذایی شامل آرد سفید خودداری کنید. مصرف غلات کامل، التهاب را کاهش می دهد، بنابراین حذف غلات تصفیه شده و جایگزین کردن غلات کامل در وعده های غذایی امری بسیار مهم است.