نکات استفاده از قطره لاتیس برای بلند کردن مژه ها

افسانه حیدری
1398-1-30 |
نکات استفاده از قطره لاتیس برای بلند کردن مژه ها

نکات استفاده از قطره لاتیس برای بلند کردن مژه ها

لاتیس(Latisse) در واقع از ابتدا برای رشد مژه ساخته نشده بود، این دارو ابتدا با نام بیماتوپروست به صورت قطره موضعی در چشم پزشکی برای کنترل پیشرفت گلوکوم استفاده می شد، پس از مدتی بیمارانی که از این قطره استفاده می کردند متوجه شدند طول مژه هایشان افزایش یافته، چشم پزشکان پس از بررسی های لازم دریافتند که این دارو واقعا روی رشد مژه ها تاثیر می گذارد.

با این کشف ما اکنون برای رشد مژه های کم پشت یک راه حل داریم، اما آیا این راه حل و استفاده از این داروی برای شما مناسب است؟ در ادامه به برخی سوالات رایج در مورد استفاده از لاتیس پاسخ خواهیم داد.

آیا واقعا لاتیس روی رشد مژه ها تاثیر می گذارد؟

این دارو در اکثر افراد تاثیر مثبت دارد، تقریبا تمام افرادی که از این قطره استفاده کنند نتیجه آن را مشاهده خواهند کرد. از تاثیرات عمده لاتیس می توان به افزایش طول، افزایش ضخامت و تیره شدن مژه ها اشاره کرد. اما باید یک یا دوماه از این محصول استفاده کنید تا به نتیجه مورد نظر برسید.

و اما قیمت دارو!!!

برای رشد کامل و ضخیم شدن مژه ها باید به مدت 8 تا 10 هفته از قطره لاتیس بر روی انتهای مژه های پلک بالا استفاده کنید.

لاتیس یک داروی ارزان نیست: یک شیشه کوچک 3 یا 5 میل آن را با قیمت بالاتر از 1 میلیون تومان می توانید تهیه کنید، هر شیشه 3 میل از این دارو برای استفاده یک ماه کافی است.

نحوه استفاده از قطره لاتیس

در ابتدا باید روزی یک بار از لاتیس استفاده کنید، پس آن را مانند فعالیت های روزمره خود نظیر مسواک زدن یا استفاده از محصولات مراقبت از پوست در برنامه روزانه بگنجانید و درست از آن مراقبت کنید.

توجه داشته باشید که اگر یک روز فراموش کردید از دارو استفاده کنید، لازم نیست روز بعد دو مرتبه استفاده کنید، این دارو فقط باید روزی یک مرتبه استفاده شود، این چنین تصور نکنید که هرچقدر بیشتر از لاتیس استفاده کنید زودتر نتیجه می گیرید یا اینکه مژه هایتان بیشتر رشد خواهند کرد. استفاده بیش از حد از دارو فقط باعث می شود زودتر تمام شود و حتی ممکن است سبب ایجاد تحریکات پوستی در شما شود.

نکته: لاتیس پس از یک ماه شروع به تاثیر گذاری می کند، پس صبور باشید و هر شب از آن استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.


بهترین راه برای استفاده بهینه از این محصول چیست؟

سازندگان این دارو می گویند هر شیشه از لاتیس برای استفاده به مدت یک ماه مناسب است، اما متخصصان پوست توصیه می کنند این محصول را کمی متفاوت تر از روش های توصیه شده روی بسته بندی محصول استفاده کنید تا طول عمر دارو بیش تر باشد و بتوانید از یک شیشه لاتیس مدت زمان بیشتری استفاده کنید.

برای مثال یک قطره از محلول لاتیس را روی یک قلموی خط چشم خیلی نازک بریزید یا قلمو را درون شیشه لاتیس فرو ببرید و روی انتهای مژه های بالایی خود بکشید، همان یک قطره برای هر دو چشم کافی است.

برای هر دو چشم می توانید از یک قلمو استفاده کنید مگر اینکه بیماری یا عفونت چشم داشته باشید که در این صورت لازم است برای هر چشم از قلمو جداگانه استفاده کنید. پس از هر بار استفاده قلمو را بشویید و خشک کنید. 

به طور کلی هر 3 تا 6 ماه یک بار وسایل و قلموهایی که مژه ها و پلکتان را با آن آرایش می کنید را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که لاتیس را فقط روی مژه های بالایی اعمال کنید و از کشیدن لاتیس روی مژه های پلک پایین جدا خودداری کنید، پس از استفاده اضافی محصول را که ممکن است اطراف پلک ریخته شده باشد پاک کنید.

لاتیس را باید صبح استفاده کرد یا شب؟

لاتیس را هم صبح و هم شب می توان استفاده کرد، هر زمان که برای شما مناسب تر است از لاتیس استفاده کنید. با این حال بیشتر افراد ترجیح می دهند هنگام صبح از این محصول استفاده کنند زیرا بهتر روی مژه ها می ماند، شب ها به خاطر قرار دادن سر روی بالش احتمال اینکه لاتیس از روی مژه ها پاک شود زیاد است.

در صورتی که می خواهید لاتیس را صبح استفاده کنید، ابتدا کرم چشم و کانسیلر استفاده کنید سپس لاتیس را روی انتهای مژه ها بکشید، پس از خشک شدن لاتیس در صورت تمایل می توانید خط چشم بکشید.


آیا لاتیس برای رشد ابرو هم موثر است؟

بله لاتیس برای پر پشت کردن ابروهای نازک و کم پشت هم می تواند موثر باشد، همچنین در بلند کردن طول موهای ابرو نیز اثر دارد که در این صورت باید آنها را کوتاه کنید، لازم نیست برای ابروها محصول جداگانه تهیه کنید، پس از استفاده از قطره روی مژه ها، باقی مانده لاتیس را با همان قلمو روی ابروهای خود بکشید.

آیا استفاده از لاتیس ضرر ندارد؟

به طور کلی اگر دچار عفونت چشم یا گلوکوم نیستید، استفاده از لاتیس برای شما ضرری ندارد. اما اگر از سلامت چشم های خود مطمئن نیستید و می خواهید از لاتیس استفاده کنید حتما قبل از آن به چشم پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید و در صورت وجود بیماری و مشکل برای درمان آن اقدام کنید.

لاتیس را خودسرانه استفاده نکنید، این دارویی است که باید توسط پزشک تجویز شود. اگر استفاده از قطره لاتیس باعث تحریک چشم یا پلک شما شد یا اینکه در پلک شما تغییر رنگ ایجاد کرد استفاده از محصول را متوقف کنید و به چشم پزشک مراجعه کنید.

من شنیده ام لاتیس میتواند باعث تغییر رنگ چشم شود، آیا این درست است؟

شایعات زیادی در مورد این مسئله وجود دارد، اولا باید بدانید که لاتیس از یک قطره چشم پزشکی به نام لومیگان ساخته شده است که برای درمان گلوکوم به طور مستقیم درون چشم استفاده می شد، در آزمایشات بالینی که روی قطره لومیگان انجام شد، گزارش شد که قطره لومیگان به احتمال 1 درصد باعث تیره شدن رنگ چشم، خصوصا در افرادی که دارای چشمان قهوه ای روشن هستند می شود.

بر خلاف لومیگان، قطره لاتیس مستقیم در خود چشم استفاده نمی شود و فقط در امتداد پلک روی خط مژه ها کشیده می شود، پس احتمال تغییر رنگ چشم با لاتیس بسیار کم است و جزو موارد نادر به شمار می رود. تا کنون هیچ گونه تغییر رنگ چشم ناشی از استفاده لاتیس گزارش نشده است.

لاتیس را از کجا می توان تهیه کرد؟

این دارو را می توانید با تجویز متخصص پوست از داروخانه های معتبر تهیه کنید، که البته شامل بیمه نمی شود و به صورت آزاد باید خریداری کنید. در هنگام خرید آنلاین این محصول دقت داشته باشید که محصولات تقلبی و مشابه زیادی وجود دارند.

آیا محصول مشابهی وجود دارد که همانند لاتیس موثر باشد اما قیمت مناسب تری داشته باشد؟

بسیاری از شرکت ها با محصولات رشد مژه در حال رقابت با لاتیس هستند، اگرچه برخی از این محصولات ممکن است در رشد طولی مژه ها موثر باشند اما هیچ یک از آنها مورد تایید FDA نیست و نمی توان ثابت کرد نتایج مشابه لاتیس داشته باشند.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما