مزایا و معایب استفاده از صندلی های ماساژ

1398-3-21 |
مزایا و معایب استفاده از صندلی های ماساژ

مزایا و معایب استفاده از صندلی های ماساژ

ماساژ، فرآیندی است که طی آن به ماهیچه ها فشار وارد می شود و در اثر مالیدن پوست، رباط ها و تاندون ها، تسکین می یابند و از تنش ها رها می شوند. برخلاف سال های گذشته که ماساژ، یک عمل تجملی برای ثروتمندان محسوب می شد و فقط در چشمه های آب معدنی انجام می گرفت؛ امروزه، به خاطر فواید بسیار زیادی که این عملیات برای سلامتی دارد؛ ماساژ بدن، مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. 

به خاطر زندگی پر مشغله ای که در روزگار امروزی با آن مواجه هستیم؛ بیشتر مردم نیاز به ماساژ دارند تا در زندگیشان احساس سرزندگی و نشاط داشته باشند. صندلی های ماساژ برقی، به عنوان یک مزیت در زندگی امروزی محسوب می شوند. این صندلی ها، به وسیله یک ویبراتور الکتریکی کار می کنند و با ضربه های متوالی، می توانند همانند یک ماساژور حرفه ای کاربران خود را آرام کنند. مانند هر ماشین دیگری، استفاده از صندلی ماساژ نیز مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به شرح آن ها پرداخته ایم.

مزایا

ـ صندلی ماساژ، با ردیف کردن ستون فقرات، فشار را روی عصب ها کاهش می دهد: اعصاب اصلی در بدن ما در امتداد مهره ها قرار گرفته است. فشار بر روی ستون فقرات، باعث می شود تا به اعصاب ستون فقرات فشار وارد شود. صندلی ماساژ، با ثابت نگه داشتن پشت و کمر در یک موقعیت عمودی، از ستون فقرات حمایت می کند و باعث آرام شدن درد کمر می گردد. وقتی ستون فقرات، در حال آرام شدن هست و در یک امتداد قرار گرفته است؛ هر مهره، در جای خودش قرار می گیرد و دیگر به اعصاب فشار وارد نمی شود.

ـ با استفاده از صندلی های ماساژ، ماهیچه ها آرام می شوند و حالت بدنی شما اصلاح می یابد: صندلی های ماساژ، عدم تعادل در ماهیچه ها را اصلاح می کنند و با اعمال چندین نوع ماساژ و ضربه بر ماهیچه ها، درد آن ها را تسکین می دهند. یک ماهیچه سفت و گره خورده، باعث می شود که ماهیچه های اطرافش درد را احساس کنند. این وضعیت، باعث احساس ناراحتی در بدن می شود و تحرک و تعادل را در افراد کاهش می دهد. تمام این مشکلات، بعد از یک دوره استفاده از صندلی های ماساژ حل می شوند.

ـ استفاده از صندلی ماساژ باعث رهایی از استرس می شود: سلامت روانی ضعیف، بی خوابی، افسردگی، فشار خون بالا، بی اشتهایی و ... مشکلاتی هستند که به خاطر استرس زیاد، در افراد ایجاد می شوند. یک جلسه آرامش بخش روی صندلی ماساژ، به افراد کمک می کند تا آرام بگیرند و از استرس رهایی یابند.

ـ استفاده از صندلی ماساژ،گردش خون را بهبود می بخشد: خون در بدن، مسئول حمل اکسیژن و مواد مغذی است تا آن ها را به سلول ها و اندام ها برساند و سموم را از بدن دفع کند. مطالعات نشان می دهند با بهبود گردش خون، سیستم ایمنی بدن تقویت می شود. جالب است بدانید که استفاده از صندلی های ماساژ، باعث بهبود گردش خون در بدنتان می گردد و در نتیجه سیستم ایمنی بدن بهبود می یابد.

ـ استفاده از صندلی ماساژ، باعث احساس راحتی بیشتر و حفظ حریم خصوصی می شود: داشتن یک صندلی ماساژ در منزل، به کاربران این امکان را می دهد که در هر زمانی که خواستند در محیط راحت منزلشان، ماساژ بگیرند و از آرامش محیط لذت ببرند.

معایب

ـ استفاده از صندلی ماساژ، تاثیر کمتری نسبت به ماساژهای حرفه ای دارد: به رغم تنظیمات متعدد و کارکردهای متعدد صندلی های ماساژ، بعضی درد ها و مشکلات جسمی، تنها با تشخیص و ماساژ توسط یک ماساژور حرفه ای تسکین می یابند.

ـ صندلی های ماساژ، عملکرد محدودی دارند: نقاطی در بدن وجود دارند که صندلی های ماساژ نمی توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. برای دردها و ناراحتی هایی که در این قسمت های بدن ایجاد می شود؛ باید از یک فرد خبره و دوره دیده کمک گرفت.

ـ صندلی های ماساژ برای کاربران محدودیت وزنی قائل هستند: بیشتر صندلی های ماساژ، محدودیت وزنی برای کاربران قائل می شوند که روی آن ها نوشته می شود. این مسئله باعث می شود تا افراد با وزن های بالا نتوانند از این صندلی ها استفاده کنند.

جمع بندی:

استفاده از صندلی های ماساژ، باعث می شود تا دردهای عضلانی تا حد زیادی بهبود یابند. اما استفاده از این صندلی ها، معایب و مزایایی دارد که در این مقاله به تفصیل به شرح آن ها پرداخته شده است. مزایای استفاده از صندلی ماساژ این است که باعث آرام شدن ماهیچه ها و اصلاح فرم بدن می شود؛ باعث رهایی از استرس می گردد و همچنین گردش خون را بهبود می بخشد. معایب استفاده از صندلی های ماساژ این است که تاثیر کمتری نسبت به ماساژهای حرفه ای دارند؛ عملکرد محدودی دارند و همچنین برای افرادی که وزن بالایی دارند قابلیت استفاده ندارد.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما