ماساژور پیشرفته پا مجهز به کمپرسور هوا

1398-3-27 |
ماساژور پیشرفته پا مجهز به کمپرسور هوا

ماساژور پیشرفته پا مجهز به کمپرسور هوا

کمپرسور درمانی، یک روش درمانی جدید است که اخیرا توسط سلبریتی ها مورد استقبال قرار گرفته است.  این نوع درمان هم در دنیای تناسب اندام و هم در صنعت های دیگر، طرفداران بسیار زیادی دارد.

تونی رابینز (Tony Robbins) یک ماساژور پا با کمپرسور هوا را در هواپیمای شخصیش نصب کرد. و بعد از او، برخی از سلبریتی ها سرویس های کامل ماساژ بدن را با استفاده از تجهیزاتی که مجهز به کمپرسور هوا بودند؛ در منازل و هواپیماهایشان نصب کردند.

ماساژور کمپرسور هوا چیست؟

به بیان ساده، این ماساژورها با وارد کردن فشار به بدن شما کمک می کنند تا جریان خونتان بهبود یابد و در نتیجه، بسیاری از بیماری ها و مشکلات شما حل شود. بهبود گردش جریان خون، باعث بهبود علائم بسیاری از بیماری ها مانند دیابت می گردد. علاوه بر بهتر شدن سیستم گردش جریان خون، بسیاری از کاربران اذعان داشته اند که استفاده از ماساژور پا با کمپرسور هوا، در کاهش دردهایشان بسیار موثر بوده است. بسیاری از افرادی که از دردهای مزمن پا رنج می برند؛ رضایت خود را در مورد این دستگاه اعلام کرده اند. همچنین، ورزشکاران و مردم عادی نیز، از مزایایی که این دستگاه برای سلامتیشان داشته است؛ بسیار راضی بوده اند. در این مقاله به چگونگی تاثیر گذاری ماساژور پای کمپرسور دار نگاهی می اندازیم.

دستگاه ماساژور پا با کمپرسور هوا چیست؟

ماساژور پا با کمپرسور هوا، دستگاهی است که ساق و کف پاهایتان را احاطه می کند و مانند یک جفت چکمه تنگ به پاهایتان فشار وارد می کند. بیشتر این دستگاه ها دارای تاییدیه FDA هستند و ادعا دارند که می توانند بر بهبود سیستم گردش خون، کاهش زانو درد و کم شدن تنش عضلات تاثیر بگذارند. همچنین، بر طبق ادعای تولید کنندگان، این دستگاه ها قابلیت مبارزه با واریس را دارند و می توانند از گرفتگی عضلات ساق پا جلوگیری کنند.

دستگاه ماساژور پایی که کمپرسور هوا داشته باشد؛ با فشردن پاهای شما باعث از بین رفتن گرفتگی در پاهایتان می شود. این کار، موجب می شود تا خون تازه ای به رگ های شما برسد. اکسیژن و مواد مغذی موجود در این خون، سلامتی را به پاهای شما باز می گرداند. همچنین، فشار اعمال شده به پاهای شما، موجب ترشح هورمون اندروفین می گردد که یک مسکّن طبیعی برای درد است.

انواع ماساژورها برای تسکین درد پا و ماهیچه ساق پا

البته، انواع مختلفی از محصولات، برای تسکین درد پا وجود دارند و درمان با ماساژورهای دارای کمپرسور هوا، پیشنهاد فوق العاده ای برای شما محسوب نمی شود. اگر به دنبال ماساژور پا هستید؛ مهم است که نوع مناسبی از این ماساژور را برای خودتان انتخاب کنید. در این مقاله، چند نمونه از ماساژورهای مربوط به پا آورده شده است تا با اطلاعات کافی در این زمینه، اقدام به خرید نمایید.

ـ ماساژور شیاتسو پا

یکی از راه های افزایش گردش جریان خون در پاهایتان، ماساژ دادن آن ها است. ماساژورهای شیاتسو پا، دستگاه های الکتریکی هستند که روی آن ها غلتک های کوچکی تعبیه شده است و وظیفه آن ها اعمال ضربه و فشار به پا است. برخی ماساژورهای شیاتسو پا، مجهز به سیسم ارتعاشی و حرارتی هستند و در برخی از آن ها از کمپرسورهای هوا استفاده شده است تا با احاطه کردن پاهایتان، هنگام ماساژ، تجربه لذت بخشی را به شما ارائه دهند.

ـ اسپای پا

در این روش، با غوطه ور کردن پاهایتان در آب، به آن ها فشار اعمال می شود و از این طریق، پاهایتان تسکین می یابند. نکته جالب در مورد اسپای پا، این است که از غلتک های چرخان در این ماساژ استفاده می شود و در نتیجه یک ماساژ آرامش بخش را در آب تجربه خواهید کرد.

ـ چسب عضله

چسب های ماساژ طراحی شده اند تا اشخاصی که از گرفتگی و درد در عضلاتشان رنج می برند؛ بتوانند از آن استفاده کنند. با اینکه روش های متنوعی برای ماساژ ساق پا وجود دارد؛ اما چسب های عضله، به شما این امکان را می دهند تا میزان فشار اعمالی به ماهیچه هایتان را کنترل کنید و یک ماساژ سفارشی را دریافت کنید. این نوع از ماساژورهای دستی در میان ورزشکاران و دوندگان بسیار محبوب است.

ـ توپ های ماساژ

توپ های ماساژ روی دیوار یا کف زمین قرار داده می شوند و کمک می کنند تا گرفتگی عضلات برطرف شود. این توپ ها، گرفتگی را در نقاطی مثل پا و ساق پا برطرف می کنند. همانند چسب های عضله، توپ های ماساژ به شما اجازه می دهند تا خودتان در مورد میزان فشار و محل ماساژ تصمیم گیری بکنید.

ـ فوم رولر

فوم رولرها، ابزارهایی هستند که روی ماهیچه هایتان حرکت می دهید و آن ها، گرفتگی در ماهیچه هایتان را برطرف می کنند. فوم رولرها، به قوی تر شدن عضلات شما کمک زیادی می کنند.

ـ ماساژور پای مجهز به کمپرسور هوا

این نوع از ماساژورها، کانون اصلی توجه، در این مقاله است. انواع متنوعی از ماساژورهای پا وجود دارد که مجهز به سیستم کمپرسور هوا هستند. برخی از آن ها جنس لطیفی دارند که جمع می شوند ولی برخی از انواع این ماساژور بسیار سفت و محکم هستند. این نوع ماساژورها، در مقایسه با ماساژور پای شیاتسو، برای پاها متناسب تر هستند. علاوه بر این، استفاده از آن راحت تر است و به آسانی می توانید آن را در سفرهایتان به همراه داشته باشید. زیرا برای استفاده از این ماساژورها، لازم نیست روی زمین بنشینید.

هنگام خرید ماساژور پای مجهز به کمپرسور هوا چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

هنگام خرید ماساژور پای مجهز به کمپرسور هوا چند نکته را باید در نظر داشته باشید. در این مقاله به بررسی این نکات پرداخته ایم تا انتخاب دقیق تری داشته باشید.

ـ برای سفر مناسب باشد.

ـ اگر ساعت های طولانی، در هواپیما یا اتومبیل بنشینید؛ پاهایتان دچار گرفتگی می شوند. برای حل این مشکل، می توانید در سفرهایتان یک ماساژور پای مجهز به سیستم کمپرسور هوا به همراه داشته باشید. پس به دنبال ماساژوری باشید که کم وزن باشد و جای زیادی را در چمدانتان اشغال نکند. اگر نوع باتری داری از این ماساژور را پیدا کردید؛ می توانید از قبل شارژش کنید و در سفرهای هوایی از آن استفاده بکنید.

ـ تاییدیه FDA

زمانی که یک محصول توسط FDAتایید می شود؛ می توانید مطمئن باشید که سلامت و ایمنی این محصول مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است. قبل از خرج کردن پولتان، مطمئن شوید که محصول مورد نظر شما دارای تاییدیه FDA باشد تا تاثیر گذاری لازم را ارائه دهد.

ـ پوشانندگی

هرچه ماساژور شما فضای بیشتری را بپوشاند؛ فشار را روی تمام تقاط پایتان اعمال خواهد کرد و در نتیجه، ماساژ بهتری را تجربه خواهید کرد. اگر ماساژور شما فضای بیشتری را بپوشاند؛ حجیم تر می شود و استفاده از آن در سفر مشکل خواهد بود. اما، برای تسکین درد موثرتر است و با سرعت بیشتری عمل می کند.

ـ جنس

ماساژورهای پایی که مجهز به کمپرسور هوا هستند؛ باید جنس خوبی داشته باشند؛ چون مهم است که دوام بالایی داشته باشند تا بتوان برای مدت طولانی از آن ها استفاده کرد. باید راحت باشند تا هنگام پوشاندن پاهایتان احساس ناراحتی نکنید. در خرید این نوع ماساژور، به دنبال انواعی باشید که کیفیت بالایی دارند و جنسشان به گونه ای است که ساختار قابل تنفسی داشته باشد.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما