ماساژور پوست سر چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

1398-3-27 |
ماساژور پوست سر چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ماساژور پوست سر چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

وقتی شما به دریافت ماساژ فکر می کنید؛ ماساژ سر، آخرین توقع شما از این ماساژ است. با این وجود،  وقتی شما پوست سرتان را ماساژ می دهید؛ کل بدنتان بلافاصله بعد از دریافت ماساژ آرام می شود. این نوع ماساژ، به شما کمک می کند تا از استرس رها شوید و حتی باعث می شود تا سر دردتان تسکین یابد.

ماساژ پوست سر، برای موهای شما بسیار عالی است. اگر موهای کم پشتی دارید یا با ریزش مو مواجه هستید؛ ماساژ پوست سر، به شما کمک می کند تا فولیکول موهایتان تحریک شود و در نتیجه، خون و مواد مغذی بیشتری برای رشد مو در اختیار فولیکول ها قرار بگیرد. همچنین، این نوع ماساژ به حل مشکلاتی مانند شوره سر و پسوریازیس سر کمک می کند. اگر دوست دارید از این مزایا بهره مند شوید؛ احتمالا به ماساژ پوست سر علاقه مند شده اید. ماساژور پوست سر، یک وسیله دستی یا الکتریکی است که به کمک آن، می توانید پوست سر خود را ماساژ بدهید تا مجبور نباشید از کسی بخواهید تا این کار را برایتان انجام بدهد. در این مقاله، با ویژگی های که یک ماساژور پوست سر باید داشته باشد؛ آشنا خواهید شد.

ماساژور پوست سر چگونه کار می کند؟

ماساژورهای پوست سر، با شکل های متنوعی به بازار عرضه می شوند. اما همه آن ها از تکنولوژی های موثری مانند ارتعاش، اعمال فشار و غلتاندن، برای تحریک آرام پوست سر، بهره برده اند. می توان از این ماساژورها هنگام نشستن یا تماشای تلویزیون بهره برد. اما برخی از انواع ماساژورهای پوست سر ضد آب هستند و می توانند همراه با روغن یا شامپو در حمام استفاده شوند. مهمترین مسئله ای که باعث محبوبیت این ماساژورها گشته است؛ فواید بسیاری است که برای سلامتی دارند. مطالعات انجام شده در این زمینه، ثابت کرده اند که ماساژ پوست سر، باعث آزاد شدن سروتونین می شود و همین عامل، باعث ایجاد احساس خوب در افراد می گردد. محققان همچنین نشان داده اند که با ماساژ پوست سر، ترشح هورمون استرس کاهش می یابد؛ فشار خون کم می شود و ضربان قلب نیز تنظیم می گردد. بنابراین، اگر شما بعد از روزهای سخت کاریتان، احساس درد و تنش در سرتان دارید؛ استفاده از یک ماساژور پوست سر، یک پیشنهاد عالی برای شما است. این ماساژور علاوه بر دور کردن تنش از شما، به سالم تر شدن موهایتان نیز کمک شایانی می کند.

هنگام خرید ماساژور، باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد؟

چه چیزی باعث ایجاد تمایز میان یک ماساژور متوسط پوست سر و انواع با کیفیت آن می شود؟ ماساژورهای پوست سر، با طراحی های متفاوتی برای مصارف گوناگون، به بازار عرضه می شوند. پس مهم است که هر فرد متناسب با نیاز خودش، اقدام به خریداری آن نماید.

ـ ماساژور پوست سر الکتریکی

ماساژورهای الکتریکی پوست سر، یا حالت ارتعاشی دارند و یا با ماساژهای اتوماتیک برنامه ریزی می شوند. برخی از ماساژورها، هر دو ویژگی را با هم ارائه می دهند و قیمت بالاتری نسبت به ماساژورهای دستی دارند. همه ماساژورهای پوست سر، ضد آب نیستند تا بتوان در حمام از آن ها استفاده کرد. برخی از این دستگاه ها صدای زیادی دارند ولی انواع بی صداتر آن ها نیز، در بازار موجود است.

یک ماساژور الکتریکی پوست سر، با ویژگی ارتعاشی می تواند گردش خون را بهبود بخشد. این ارتعاش، همچنین باعث تسکین شما می گردد. البته بهتر است بدانید که رسیدن به این احساس آرامش، با ماساژورهای دستی، میسر نمی شود.

ـ ماساژورهای پوست سر دستی

ماساژورهای دستی پوست سر در اشکال و فرم ها مختلفی تولید می شوند .برخی از آن ها در حمام قابل استفاده هستند تا مشکلات پوستی را درمان کنند. بعضی از این ماساژورها به شکل کلاه هستند و با یک بار گذاشتن روی سرتان، کل پوست سر را می توانید ماساژ بدهید. اگر ماساژور شما کوچک است و قست کوچکی از پوست سرتان را ماساژ می دهد؛ برایتان سخت است که از تاثیر آرامش بخش آن، روی کل بدنتان بهره مند شوید. ماساژورهای پوست سر دستی، احساس خوبی به شما می دهند اما مانند ماساژورهای الکتریکی گزینه های زیادی برای تنظیم کردن ندارند و یک ماساژساده را به شما ارائه می دهند.

ـ ماساژورهای پوست سر مخصوص حمام

این دستگاه ها برای استفاده در حمام طراحی شده اند و به شما اجازه می دهند تا با محصولات مراقب از مو برای درمان شوره سر، ریزش مو و ... روی پوست سر خود کار کنید تا درمان موثرتری را تجربه کنید. این ماساژورها ضد آب هستند و معمولا از غلتک های کوچک سیلیکونی در ساخت آن ها استفاده می شود. این دستگاه ها ممکن است دستی یا الکتریکی باشند. شاید شما دوست داشته باشید تا در محل کارتان از ماساژور خود استفاده کنید؛ یا در رختخواب به فکر ماساژ سرتان بیفتید؛ به هرحال داشتن یک ماساژور ضد آب یک ایده عالی است. شما با داشتن ماساژور ضد آب، می توانید در حمام و زیر دوش آب گرم یک ماساژ عالی دریافت کنید.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما