لنزهای رنگی

1397-4-8 |
لنزهای رنگی

لنزهای تماسی رنگی به شما اجازه می دهد که رنگ چشمان تان را تغییر دهید و یک نگاه ظریف و جسورانه به شما می دهد و حتی می توان از آن در جشن هایتان استفاده کنید تا نگاهی جالب و خاص داشته باشید.

لنزهای تماسی هم به صورت تجویزی و هم برای زیبایی وجود دارند:

لنزهای تجویزی، نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگمات چشم تان را تصحیح می کنند و در کنار آن نیز رنگ چشمانتان را نیز تغییر می دهند.

لنزهای زیبایی صرفا برای مقاصد زیبایی و برای تغییر رنگ چشم مورد استفاده قرار می گیرند و هیچ قدرتی برای اصلاح بینایی ندارند.


هزینه لنزهای رنگی تماسی می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از لنزهای تماسی دیگر باشند، اما برای بسیاری از استفاده کنندگان، ارزش لنزها به توانایی تغییر رنگ چشم ها می باشد.

انواع لنزهای رنگی

اکثر لنزهای تماسی رنگی برای تغییر رنگ قسمتی از چشم که عنبیه نامیده می شود طراحی شده اند. از آنجا که این ناحیه دارای خطوط و اشکال رنگارنگ می باشد، برخی از انواع لنزهای تماسی رنگی دارای خطوط و نقطه های رنگی کوچکی در خود هستند تا به طبیعی جلوه دادن رنگ چشم کمک نمایند.
مرکز لنز، بخشی که مردمک چشم در آن قرار دارد واضح و روشن است بطوریکه می توانید آن را واضح ببینید.

لنزهای رنگی در سه نوع ته رنگ موجودند:

ته رنگ نمایان: معمولا این لنزها با رنگ آبی یا سبز موجود می باشند ته رنگ های نسبتا کم نوری دارند که بر روی رنگ چشم شما تاثیری نمی گذارند.

ته رنگ افزایشی: این لنز توپر اما شفاف است که کمی تیره تر از ته رنگ های نمایان است. همانطور که از نام آن مشخص است یک ته رنگ افزایشی، مقدار رنگ طبیعی چشم ها را افزایش می دهد. این لنزها برای کسانی مناسب است که رنگ چشم روشنی دارند و می خواهند رنگ چشم شان پررنگ تر وشدیدتر شود.

ته رنگ مات: یک ته رنگ غیرشفاف است که می تواند رنگ چشم را به صورت کامل تغییر دهد. اگر شما چشمانی تیره دارید، شما به این نوع از لنزها برای تغییر رنگ چشمانتان نیاز خواهید داشت.
لنزهای رنگی با ته رنگ مات در یک طیف گسترده ای از رنگ ها مانند فندقی، سبز، آبی، بنفش، یاقوتی، قهوه ای و خاکستری موجود هستند.
لنزهای تئاتر و صحنه از نوع ته رنگ های مات می باشند. این لنزها بصورت طولانی مدت در فیلم ها (برای مثال در فیلم های مردی که به زمین سقوط کرد، آواتار و سریال گرگ و میش) به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.
با زدن این لنزها حتی شما به صورت موقت می توانید خود را تبدیل به یک خون آشام یا حیوان وحشی نمایید. حتی می توانید همان لنزهایی که در فیلم گرگ و میش استفاده شده را به چشم خود بزنید.


انتخاب رنگ مناسب

رنگ لنزهای شما بستگی به عوامل متعددی دارد، مانند: رنگ مو و رنگ پوست. اما در نهایت به آن دید و حالتی که شما نیاز دارید بستگی دارد، مثلا حالت دراماتیک، شجاعانه یا طبیعی.

لنزهای رنگی برای چشم های روشن:

اگر شما می خواهید ظاهر خود را به شیوه ای ماهرانه تغییر دهید، ممکن است که بخواهید از لنزهای با ته رنگ افزایشی استفاده نماییدکه لبه عنبیه در آن مشخص تر می شود و رنگ طبیعی چشم شما را عمیق تر می کند.
و اگر شما می خواهید رنگ جدیدی را تجربه کنید در حالی که همچنان چهره تان طبیعی نشان دهد، برای مثال شما می توانید از لنزهای خاکستری و یا سبز، در صورتی که رنگ چشم هایتان آبی است استفاده نمایید.
اگر شما دارای چهره و نگاه سردی هستید می توانید یک لنز با رنگ گرم مانند قهوه ای روشن را انتخاب نمایید.

لنزهای رنگی برای چشم های تیره:

ته رنگ های مات بهترین انتخاب برای این نوع چشم ها می باشند. برای یک تغییر طبیعی، سعی کنید از یک رنگ قهوه ای عسلی سبک و یا فندقی استفاده نمایید.
اما اگر شما می خواهید که در بین جمعیت برجسته باشید می توانید از رنگ های زنده ای مانند آبی، سبز یا بنفش استفاده نمایید. اگر پوست شما تیره است لنزهایی با زنگ روشن می تواند یک نگاه جدید برای شما به ارمغان بیاورد.

لنزهای رنگی سفارشی

اگر به دنبال یک نگاه مجزا هستید، بعضی از تولیدکنندگان لنزهای رنگی در ایجاد لنزهایی با ته رنگ های سفارشی برای لنزهای تجویزی و غیر تجویزی فعالیت دارند.
لنزهایی با ته رنگ سفارشی در انواع رنگ ها در تراکم های مختلف تولید شده اند. لنزهای سفارشی رنگی معمولا در حالت های نیمه شفاف، برای ایجاد یک ظاهر طبیعی موجود هستند. آنها حتی می توانند نقص و یا آسیب چشم ها را مخفی نمایند و یا نشان دهند که مردمک چشم سالم است.

لنزهای سفارشی فقط برای مقاصد زیبایی نیستند. این لنزها به طور روز افزون در میان ورزشکاران حرفه ای و محبوب برای افزایش کارایی بصری شان مورد استفاده قرار می گیرد.
مزایای کلیدی ته رنگ های ورزشی، درخشندگی کاهش یافته، حساسیت کنترل شده و بهبود یافته و دریافت عمیق تصاویر می باشد. یک لنز با ته رنگ سبز می تواند برای مثال یک بازیکن تنیس را قادر سازد تا توپ را با وضوح بیشتری مشاهده نماید.

رنگ لنزها: آنچه باید بدانید!

قبل از اینکه شما رنگ لنزهایتان را انتخاب نمایید از این عوامل آگاه باشید:
اگرچه لنزهای رنگی مختلف مناسبی برای به چشم کردن وجود دارند، اما در بعضی مواقع (مانند چشمک زدن) که در آن بخش های رنگی ممکن است تا حدودی بلغزند.
همچنین اندازه مردمک چشم ما مدام در حال تغییر است تا خود را با شرایط نوری مختلف خود را تطبیق دهد، بنابراین گاهی اوقات مانند شب، مردمک چشم تان ممکن است بزرگتر از مرکز روشن لنزتان شود. در این موارد ممکن است بینایی شما کمی تحت تاثیر قرار گیرد.

آیا رنگ لنزها ضرری ندارند؟

رنگ لنزها برای سلامتی چشم ضرری ندارند، تا زمانیکه لنزهایتان به درستی توسط پزشک تجویز شود و به درستی استفاده و محافطت شود.
ضروری ست که برای چک کردن لنزهای خود به یک خدمات مراقبت از چشم مراجعه نمایید. این مراجعه به شما اطمینان می دهد که لنزهای شما درست استفاده شده و بصورت طبیعی دیده می شوند.

بایدها و نبایدهای لنزهای رنگی

لنزهای رنگی خود را به هیج عنوان به اشتراک نگذارید. به خاطر سرگرمی به هیچ عنوان لنزهای رنگی خود را با دوستان تان مبادله نکنید.
لنزهای رنگی نوعی تجهیزات پزشکی هستند و برای مشخصات چشم همان فرد نصب شده اند. تبادل لنز همچنین می تواند باکتری های مضر که عامل عفونت های چشم که تهدیدکننده بینایی هستند را منتقل نمایند.

برای لنزهای تان اهمیت ویژ های قائل شوید. لنزهای رنگی مانند لنز روشن باید به درسستی تمیز، ضد عفونی شده و با محصولات مراقبت از لنز برای جلوگیری از آلودگی محاظت شوند. فراموش نکنید که با توجه به دستورالعمل متخصص چشم تان لنزهای خود را تعوض نمایید.

از به چشم کردن لنزهای تان در زمان هایی که دارای چشم درد، تحریک چشم و یا قرمز شدن شدید خودداری نمایید. این موضوع می تواند نشان دهنده عفونت لنزهای شما و یا مشکل جدی دیگری باشد.
بعد از احساس ناراحتی از چشم کردن لنزهایتان بلا فاصله با دکتر چشم خود تماس بگیرید.

از نگاه جدید و جالب تان لذت ببرید! استفاده از لنزهای رنگی مدام در حال محبوب شدن هستند و و تنوع رنگ ها و مدل ها در حال گسترش هستند. با کمک پزشک خود شما می توانید یک لنز رنگی راحت به چشم خود کنید که به بهترین وجه مناسب شخصیت و ظاهر شما باشد.
هنگام خرید رنگ لنز این نکته را در نظر داشته باشید که می‌خواهید چند وقت به چند وقت از آن استفاده کنید، مثلا اگر می‌خواهید از لنزهایتان هرروز استفاده کنید بهتر است یک رنگ طبیعی‌تر انتخاب نمایید.

۴.۴ از ۵
دیدگاه شما