فواید ماساژ

1397-4-8 |
فواید ماساژ

ماساژ برای رفع خستگی و استرس، ایجاد آرامش، سبکی جسم، ریلکس کردن بدن، درمان دردهای موضعی و عضلانی، تمدد اعصاب مفید می باشد. ماساژ با افزایش جریان خون و از بین بردن چربی بدن به تناسب اندام کمک می کند.

ماساژ صورت و پوست باعث بهتر شدن گردش خون و بهبود تنفس پوستی و عملکرد تراوش آن می شود.این عملکرد باعث می شود پوست گرم شود و خاصیت ارتجاعی پوست افزایش پیدا کرده در نهایت باعث کاهش درد ناشی از کشیدگی پوست شود و به دفع سریع مواد زاید متابولیکی و از بین رفتن چسبندگی های مزمن کمک کند درنتیجه پوستی شادابو زیبا خواهید داشت.

ماساژ با کمک سیستم گردش خون باعث برگشت خون و لنف از اندام ها و عضلات به قلب می شود. این ماساژ با حرکت دست یا دستگاه به سمت قلب بر روی مویرگها و عروق خونی فشار آورده و به گردش خون در قلب کمک می کند. ماساژ با این کار هم باعث افزایش خون در بین بافتها می شود و هم سرعت رفلکسی مویرگها را افزایش می دهد.

ماساژ باعث رفع خستگی و کوفتگی ناشی از فعالیتهای روزمره و کار می شود. ماساژ با انقباض عضلات به بهبود خاصیت ارتجاعی تارهای عضلانی کمک می کند و کاهش آتروفی عضلات را به همراه دارد. همچنین ماساژ باعث افزایش اکسیژن در عضلات می شود و جریان اکسیداسیئن را بهبود می بخشد.

ماساژ باعث می شود عملکرد مواد غذایی در فیبرهای عضلانی بهبود یابد. ماسامفاصل و بافتها موجب تسریع خون، تراوشات مفصلی(مایع سینویال) می شود و بهبود تحرک مفاصل را به همراه دارد.

یکی از مهم ترین فواید ماساژ کاهش دردمی باشد.ماساژ با از بین بردن مواد زاید در بافتها باعث کاهش درد در بدن می باشد. در حالت کلی ماساژ حساسیت گیرنده های عصبی را افزایش می دهد به همین خاطر با انجام حرکات آرام و ملایم وی متداوم با وجود حساسیت بالای گیرنده های عصبی درد را تسکین می دهد.

یکی از فواید مهم ماساژ تاثیرات روحی و روانی بر اثر استرس و هیجان های ناشی از فعالیت روزمره فرد می باشد. نحوه نشستن و خوابیدن در حالت ریلکسی بدن را به آرامش می رساند و انرژی های منفی که دائما شخص را احاطه می کند از او دور می سازد. ماساژ با ایجاد آرامش جسمی شخص متعاقبا باعث آرامش روحی او می شود. همچنین ماساژ برای افرادی که دچار ضربه های روحی تکان دهنده ای شده اند بیشتر از طب رایج توصیه می شود.

یکی از توصیه های مهم به ورزشکاران انجام ماساژ قبل و بعد از تمرینات ورزشی می باشد. این ماساژ با ایجاد آمادگی لازم برای بدن آسیب و صدمات احتمالی حین ورزش را کاهش می دهد.

موارد توصیه در ماساژ:

بهتر است قبل از ماساژ معده پر نباشد و از طرفی قبل از ماساژ پاکسازی انجام شده باشدزیرا ماساژ با خارج شدن مواد زائد در عضو خلا ایجاد می شود که اگر پاکسازی صورت غیر این صورت نتیجه خوبی حاصل نخواهد شدو ممکن است مواد زائد دیگری جایگزین شود و عضو مورد نظر به درد شدیدتری دچار شود.

۴.۴ از ۵
دیدگاه شما