راه هایی برای کاهش نیاز به استفاده از کمربند لاغری

افسانه حیدری
1398-3-11 |
راه هایی برای کاهش نیاز به استفاده از کمربند لاغری

راه هایی برای کاهش نیاز به استفاده از کمربند لاغری

همه ما دوست داریم ظاهری عالی داشته باشیم، مطمئنا هر کس می خواهد بدن فیت و مناسبی داشته باشد اما دستیابی به این خواسته کار راحتی نیست و نیازمند صرف انرژی و زمان زیادی است. داشتن چربی اضافی یا شکم برآمده باعث می شود نتوانیم به راحتی لباس های دلخواهمان را بپوشیم، در اکثر مکان ها خصوصا مهمانی ها یا استخرهای شنا این مسئله موجب خجالت ما می شود و اعتماد به نفس ما را پایین می آورد.

اعتماد به نفس پایین باعث می شود نتوانید در زندگی اجتماعی خود به خوبی ظاهر شوید و در ارتباطتان با دیگران مشکل ایجاد می شود، در نتیجه ترجیح می دهید بیشتر تایم خود را در خانه بمانید و این تنهایی و در خانه ماندن می تواند شما را به سمت افسردگی های مزمن سوق دهد.

بنابر این اگر چاق هستید یا مشکل چربی اضافه در ناحیه شکم دارید، مطمئنا کمربند لاغری گزینه ایست که به آن فکر کرده اید یا حتی از آن استفاده می کنید.

کمربند لاغری چیست؟


کمربند لاغری، کمربندهای مخصوص از جنس پلیمر مصنوعی هستند و شبیه لایه لاستیکی به نظر می رسند که در برابر هوا و چربی مقاوم هستند. این پلیمر مصنوعی نئوپرن نام دارد که کمربندهای لاغری با این پلیمر عایق شده اند.

کار این کمربندها به این صورت است که آنها را دور کمر خود می بندید و آن را روشن می کنید تا چربی اضافه شما را از بین ببرد علاوه بر این به تقویت و سفت شدن عضلات شکم هم کمک می کند، شما خیلی راحت می توانید آنها را زیر لباس خود بپوشید.

هدف کمربندهای لاغری این است که چربی های اضافی بخش میانی بدن شما را کاهش داده و با افزایش دمای آن ناحیه، کمک کند آب اضافی بدنتان خارج شود.

این وسیله چربی های ناخواسته و آزار دهنده شکم را تا چند اینچ کاهش می دهد، همچنین اگر کمردرد دارید استفاده از آن می تواند جهت تسکین درد کمک کننده باشد، مهمتر از همه اینکه استایل و وضعیت بدن شما را بهبود می بخشد.

کمربندهای لاغری معمولا قیمت مناسبی دارند و می توانند در کنار ورزش کردن اثر خوبی داشته باشند. کمربندهای لاغری را می توانید به اندازه دور کمر خود و هر اندازه دیگری تنظیم کنید.

اما در مورد کاهش وزن، نتیجه فرق می کند، عداه ای می گویند نتیجه کاهش وزن کمربندهای لاغری یک نتیجه موقت است. هنگام استفاده از کمربند لاغری بدن شما عرق می کند و آب زیادی از دست می دهد. هنگامی که کمربند لاغری را خاموش می کنید بدن شما از آن حالت فشرده خارج می شود و دوباره به وضعیت قبل برمی گردد. این باعث می شود چربی های بدن شما به خوبی حذف نشوند در ضمن اگر کمربند لاغری را پس از مدتی استفاده برای همیشه کنار بگذارید چربی های ناخواسته بدن شما دوباره بازسازی می شوند.

بنابر این اگر می خواهید کاهش وزن موثر و دائمی داشته باشید تنها استفاده از کمربند لاغری کافی نیست و باید برنامه ورزشی چربی سوز، رژیم غذایی سالم و کاهش مصرف غذاهای پر کالری را در پیش بگیرید.

آیا کمربندهای لاغری واقعا کار می کنند؟

کمربند لاغری ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای بدست آوردن فرم دلخواه بدن بدون درد و یا انجام کار سخت است. این وسیله سلول های چربی شما را تا حد قابل توجهی حذف می کند. اما به هیچ وجه فکر نکنید این نتیجه طولانی مدت خواهد بود و یا اینکه حرکت ارتعاشی آن و اثر عرق باعث می شود همه کالری های بدن شما سوزانده شوند. این کمربند باعث می شود که کمر باریکتری داشته باشید و چربی را از عضلات شکم و کمر شما تا حدودی حذف می کند.

پوشیدن مداوم یک کمربند لاغری به مدت 30 دقیقه در هر روز سبب کاهش سایز اطراف باسن، بازوها، پاها و کمر شما می شود، و این نتیجه را در چند هفته اول می توانید مشاهده کنید.

با این وجود کمربندهای لاغری در صورتی که رژیم غذایی سالم و ورزش را در برنامه خود نداشته باشید، می توانند وقت و هزینه شما را تلف کنند. زیرا کاهش وزن کمربندهای لاغری دائمی نیست و کاهش سایز شما به دلیل از دست رفتن مایعات و آب بدن است که دوباره می تواند بازگردد.

اگر چه کمربند لاغری به تنهایی در کاهش وزن شما موثر نخواهد بود، اما استفاده از آن در کنار رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

نحوه عملکرد کمربند لاغری


کمربند لاغری مانند یک کمربند ایمنی بدن را محکم نگه می دارد و به راحتی می شود آن را زیر لباس خود بپوشید. عملکرد کمربندهای لاغری مانند تمرینات ورزشی سنگین است زیرا باعث می شود بدن شما به سرعت عرق کند.

کمربند لاغری نباید آنقدر سفت بسته شود که در عملکرد طبیعی بدن شما اختلال ایجاد کند، کمربند لاغری مانند یک داروی دل خوش کن بی اثر عمل می کند که مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود احساس کنید مانند یک ورزشکار در باشگاه ورزش می کنید، کمربند اگرخیلی تنگ باشد گرمای زیادی تولید می کند، افزایش دمای بدن کالری اضافی را می سوزاند.

1_ حرکات ارتعاشی

حرکات ارتعاشی کمربند لاغری به دلیل وجود دستگاه کوچکی که در بالای آن قرار دارد ایجاد می شوند، درست شبیه حالت ویبره گوشی عمل می کند. برخی از کمربندهای لاغری به گونه ای طراحی شده اند که می توان دستگاه ویبره را به آن ها متصل کرد، برخی دیگر چنین قابلیتی ندارند و تنها کمربندهای لاغری معمولی بدون ارتعاش هستند.

کمربندهای دارای حرکت ارتعاشی بهتر هستند و باعث می شوند فرد زودتر به نتیجه دلخواه برسد. این حرکات ویبره باعث تقویت عضلات می شوند، شما می توانید به مدت 30 تا 40 دقیقه از آن استفاده کنید و هیچ محدودیتی در کار شما ایجاد نمی کند، بدین معنا که می توانید در هر حالتی مانند نشسته، ایستاده و یا در حین انجام فعالیت های خود از آن استفاده کنید.

کمربند لاغری هضم غذا را نیز تسریع می کند، بنابر این نوعی ورزش هم به حساب می آید و ثابت شده برای کاهش چربی ها مناسب است. حرکات ارتعاشی کمربندهای لاغری اغلب آزاردهنده است اما باید ارتعاشات را تحمل کنید تا نتیجه موردنظر را به دست آورید.

2_ افزایش عرق کردن

کمربندهای لاغری بافت ضخیمی دارند که باعث می شود هوا نتواند از آنها عبور کند. هنگامی که در حین فعالیت یا ورزش کردن این کمربندها را می پوشید باعث افزایش تولید عرق در بدن شما می شوند، همچنین افزایش دما نیز میزان عرق کردن را افزایش می دهد. این عرق کردن ممکن است برخی از چربی های خفیف بدن شما را از بین ببرد، در واقع کارایی و تاثیر این کمربندها بیشتر به خاطر همین عرق کردن است، اما فرد باید قبل یا در حین استفاده از کمربند لاغری آب بدن خود را تامین کند. افزایش عرق گاهی اوقات می تواند خطرناک باشد و باعث ضعف بدن و کاهش فشار خون شما شود.

7 روش موثر برای اینکه به کمربند لاغری نیاز نداشته باشید

در ادامه چند راه موثر و کارآمد را برای شما آورده ایم که کمک می کنند به وزن و فرم ایده آل بدن خود برسید، همچنین می توانند بهترین راه برای کاهش نیاز به استفاده از کمربند لاغری باشند.

1_ کمربند خود را تغییر دهید

سعی کنید از کمربندهای باریک استفاده کنید، اگر در ناحیه کمر و شکم خود چربی اضافه دارید از کمربندهای پهن استفاده نکنید. سعی کنید کمربند را در قسمت بالاتری از کمر و نزدیک به سینه ببندید. ایمپایر تاپ ها گزینه دیگری هستند که شما را از آنچه هستید لاغرتر نشان می دهند.

2_ روز خود را با خوردن یک صبحانه سالم شروع کنید


به هیچ قیمتی وعده صبحانه را از دست ندهید، صبحانه شما باید حداقل حاوی 300 کالری باشد، غذای شما میتواند حاوی ترکیبی از پروتئین و دانه ها باشد. به یاد داشته باسید هیچ وقت غذا را خذف نکنید بلکه سعی کنید برنامه غذایی سالم داشته باشید.

3_ استفاده از شکم بند یا گن

در انتخاب شکم بند یا گن سعی کنید پارچه هایی را انتخاب کنید که ضخامت کمتری دارند زیرا این لباس ها به عنوان زیرپوش استفاده می شوند. برخی شکم بندها و گن های موجود در بازار که دارای یقه V شکل هستند به خوبی می توانند چربی های شکم تا ناحیه گردن شما را بپوشانند.

4_ لباس مناسب و با کیفیت انتخاب کنید

پارچه های متعددی وجود دارد که فرم بدن شما را به خوبی حفظ می کنند و باعث می شوند لباس مورد علاقه شما، ظاهر مناسب تری داشته باشد. سعی کنید از لباسی استفاده کنید که پارچه با کیفیتی داشته باشد، نسبت به کیفیت لباس بی توجه نباشید، در واقع هر چقدر هزینه کنید به همان میزان نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

5_ نسبت به هدف خود متعهد باشید

 تعهد به هدف چیزی است که هرگز نباید فراموش کنید، متعهد باشید و تمرینات ورزشی را پس از استفاده از کمربند لاغری فراموش نکنید. سعی کنید با تمرین و تکرار خود را به فردی متعهد تبدیل کنید، حتی اگر دیگران در مورد برنامه شما نظرات منفی دارند بازهم به هدف خود فکر کنید. روی هدفتان متمرکز باشید و روزی 20 تا 30 دقیقه از کمربند لاغری استفاده کنید تا افراد تغییر را در شما احساس کنند

6_ رژیم غذایی سالم

کمربند لاغری می تواند به عنوان یک گزینه موقت انتخاب شود اما اولویت اول شما باید رژیم غذایی مناسب باشد. یک برنامه غذایی مناسب حتی می تواند نتیجه ای بهتر از کمربند لاغری داشته باشد. به جای استفاده از تنقلاتی مانند چیپس سعی کنید از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید، آب را جایگزین نوشابه ها و نوشیدنی های الکلی کنید. میزان استفاده از چربی و غذاهای سرخ کردنی را کاهش دهید و از خوردن فست فود خود دداری کنید تا بتوانید رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

7_ ورزش و پیاده روی را جزو اولویت های خود قرار دهید

تحقیقات نشان داده هیچ کدام از تجهیزات و وسایل ورزشی نمی توانند مانند  دویدن و تمرین نتیجه شگفت انگیز داشته باشند. این یک روش طبیعی و طولانی مدت برای رسیدن به فرم ایده آل بدن است که حتی سلامتی شما را نیز افزایش می دهد. به یاد داشته باشید سالم بودن مهم تر از داشتن کمر باریک و اندام عال است.

4 مورد از عوارض جانبی استفاده از کمربند لاغری


کاهش وزن در مدت کوتاه ممکن است برای هر کسی وسوسه کننده باشد، اما استفاده نادرست و بیش از حد از کمربندهای لاغری می تواند عوارضی برای شما در پی داشته باشد. پس قبل از خرید آن خوب فکر کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

1_ عدم تعادل سطح الکترولیت بدن

عرق کردن بیش از حد ممکن است باعث عدم تعادل الکترولیتی در بدن شود. اگر در هنگام استفاده از کمربند لاغری دچار گرفتگی عضلات شدید، استفاده را متوقف کرده و از نوشیدنی های الکترولیتی ورزشی استفاده کنید.

2_ کم آبی

استفاده از کمربند لاغری باعث می شود بدن بیشتر عرق کند و آب زیادی از دست بدهد. به همین دلیل کارشناسان می گویند استفاده بیش از حد از کمربندهای لاغری ممکن است برای بدن مضر باشد. بنابر این در روزهایی که از کمربند لاغری استفاده می کنید آب زیادی بنوشید.

3_ افزایش دمای بدن

کمربند لاغری در طول مدت استفاده، بدن شما را در حالت عرق کردن نگه می دارد و اجازه خنک شدن به بدن شما نمی دهد. بنابر این اگر در دماهای بالا از کمربند استفاده می کنید ممکن است دچار گرمازدگی، خستگی مفرط یا حتی سکته گرمایی شوید.

4_ سوختگی و ناراحتی های پوستی

کمربند لاغری اجازه عبور هوای تازه و تنفس پوستی را به بدن شما نمی دهد. استفاده طولانی مدت از این کمربندها موجب خارش، سوزش، ایجاد جوش و حساسیت پوستی می شود.

چه مدت باید از کمربند لاغری استفاده کرد؟

حتی اگر هیچ عارضه ای در اثر استفاده از کمربند لاغری ایجاد نشود باز هم استفاده بیش از حد آن کار درستی نیست و نباید در هر بار استفاده بیش از 45 دقیقه کمربند را بپوشید.

چه کسانی نباید از کمربند لاغری استفاده کنند؟

زنان بار دار در طول مدت بارداری نباید از کمربند لاغری استفاده کنند، در ضمن اگر در حین استفاده از کمربند لاغری دچار کمردرد، شکم درد یا مشکلات تنفسی شدید، استفاده از کمربند را متوقف کنید و به پزشک مراجعه کنید.

سخن آخر

تولید کنندگان زیادی با استفاده از پلیمر مصنوعی نئوپرن اقدام به ساخت کمربندهای لاغری می کنند، اگرچه این کمربندها تاثیر دائمی ندارند اما در کنار ورزش و رژیم غذایی می توانند موثر واقع شوند. راه هایی از جمله، انتخاب لباس مناسب، ورزش، رژیم غذایی و موارد دیگر می توانند در کاهش نیاز به کمربند لاغری موثر باشند.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما