بهترین ویلچرهای سبک وزن 2019

بهترین ویلچرهای سبک وزن 2019

ویلچر شما وسیله ای است که اگر توانایی راه رفتن و حرکت نداشته باشید باعث حرکت و جابجایی شما می شود، بنابر این یکی از باارزش ترین وسایل زندگی شما محسوب می شود که کیفیت زندگیتان را تا حد زیادی بهبود می بخشد. اگر خودتان یا یکی از عزیزانتان از ویلچر استفاده می کنید باید مطمئن شوید ویلچری که انتخاب کرده اید از همه لحاظ برای شما مناسب است.

شما به ویلچری نیاز دارید که علاوه بر امنیت بالا، راحت هم باشد. داشتن یک ویلچر سبک وزن برای برخی افراد ضروری است زیرا تاثیر زیادی در انجام فعالیت ها دارد. در این مقاله قصد داریم بهترین ویلچرهای سبک وزن موجود در بازار را به شما معرفی کنیم.

ویلچر مسافرتی سبک وزن Medline


این ویلچر مسافرتی سبک وزن یک گزینه عالی برای سفر و جابجایی های با مسافت کوتاه است. اما به عنوان یک راه حل دائمی و وسیله ای که هر روزه از آن استفاده می شود مناسب نیست.

ویلچر Medline دارای چرخ های عقب بزرگ 12 اینچی است که برای استفاده در فضای باز و بیرون از خانه مناسب می باشد.

چهارچوب و بدنه این ویلچر از آلومنیوم با دوام و سبک وزن ساخته شده که با رنگ پودری در رنگ های مختلف کاور شده است، این ویلچر تا وزن 136 کیلوگرم را ساپورت می کند.

قابلیت تا شدن و انعطاف پذیری برای جادادن، حمل و نقل و مسافرت

دارای زیر دستی ثابت، زیرپایی قابل جدا شدن، کمربند ایمنی، روکش صندلی نایلونی

مزایای این ویلچر

مناسب برای سفر

تحمل وزن تا 136 کیلوگرم

دارای چرخ های مناسب برای استفاده در بیرون از منزل

ترمز دستی عالی

چارچوب ضد زنگ

معایب

خیلی راحت نیست

خود شخص استفاده کننده به راحتی نمی تواند آن را هدایت کند

این ویلچر خصوصا برای افراد سالمند گزینه مناسبی می باشد، چرخ های 12 اینچی آن برای حرکت در فضای باز و ترمز دستی برای حفاظت و امنیت بیشتر طراحی شده است. از لحاظ راحتی این ویلچر خیلی راحت نیست، زیرا برای استفاده طولانی مدت ساخته نشده است با این حال صندلی آن عرض مناسبی دارد و فرد برای نشستن در آن راحت است.

ویلچر مسافرتی آلومنیومی ProBasics 19-inch

این ویلچر گزینه مناسبی برای افرادی است که قصد سفر دارند، از دیگر ویلچرهای مسافرتی راحت تر است اما کمی کوچک است. 

ویلچر مسافرتی آلومنیومی ProBasics 19-inch از آلومنیوم سبک وزن ساخته شده و تنها 10 کیلوگرم وزن دارد، یکی از بادوام ترین ویلچرها برای افراد بزرگسال است

دارای دستگیره های عقب جداشدنی و زیرپایی متحرک

دارای زیر دستی ثابت و صندلی راحت

چرخ های لاستیکی توپر و سبک وزن

مزایا

مناسب برای سفر

تحمل وزن تا 136 کیلوگرم

راحت و دارای صندلی فومی

حمل و نقل آسان

ترمز دستی عالی

معایب

صندلی ارتفاع کمی دارد و به زمین نزدیک است، بنابر این برای استفاده افراد قد بلند زیاد راحت نیست

فرد نمی تواند خودش ویلچر را هدایت کند.

این ویلچر تنها 10 کیلوگرم وزن دارد و برای اهدافی مانند جابجایی کوتاه و مسافرت مناسب است، چرخ های 12 اینچی این ویلچر آن را برای استفاده در خارج از منزل و سطوح ناهموار مناسب کرده است.

دو مورد از قابلت های خوب این ویلچر کمربند ایمنی و قفل ترمز است که امنیت آن را بالا برده است. دستگیره های عقب این ویلچر دارای روکش نرم و مناسب هستند که کار هدایت ویلچر را برای افراد راحت تر می کنند. اگر قد شما بلندتر از 182 سانت است این ویلچر برای شما مناسب نیست.

ویلچر سبک و کاربر پسند Medline


این ویلچر یکی از راحت ترین ویلچرهای سبک وزن است، که  برای مسافرت های کوتاه مانند رفتن به رستوران است مناسب می باشد، زیرا به راحتی در زیر میز جای میگیرد.

دسته های این ویلچر به اندازه کافی کوتاه است و به راحتی در زیر میز جای می گیرد، زیر پایی های این ویلچر برای راحتی بیشتر طولشان قابل تنظیم است و به آسانی می توانید آن ها را بلند یا کوتاه کنید.

دارای روکش صندلی نایلونی

اتصالات محکم و امنیت بالا

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی

مزایا

طراحی محکم و بادوام

تحمل وزن تا 136 کیلوگرم

تعادل بیشتر با وزن سنگین تر

دارای روکش نرم و راحت

معایب

ویلچر برای حمل و نقل سنگین است

صندلی نرم آن به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد

صندلی این ویلچر دارای بالشتک های ارتوپدی است که راحتی فرد را افزایش می دهد، همچنین زیر پایی های قابل تنظیم آن راحتی ویلچر را دوچندان کرده است. چرخ های این نوع از ویلچر Medline به اندازه کافی بزرگ هستند و فرد می تواند خودش ویلچر را هدایت کند، همچنین این ویلچر قالبلیت تنظیم ارتفاع تا 5 سانتی متر را دارا است، یعنی می توانید ارتفاع آن را برای افراد بلند قد یا کوتاه قد تنظیم کنید.

ویلچر فوق سبک ارگانومیک Karmin


این ویلچر یکی از سبک وزن ترین ویلچرهای موجود در بازار است.

تنها حدود 9 کیلوگرم وزن دارد

دارای صندلی با ابعاد 17*18  و روکش آنتی باکتریال

دارای چرخ های عقب توپر با محور ثابت

دارای زیر پایی متحرک

مزایا

دارای روکش صندلی راحت

ضد باکتری

امکان هدایت ویلچر توسط خود فرد

دارای صندلی بزرگ

وزن سبک

معایب

برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست

این ویلچرها خصوصا برای افراد سالمند که راحتی را در اولویت قرار می دهند مناسب است، زیر دستی این ویلچرها دارای روکش نرم است، دارای پشتی محکم و راحت است، زیر پایی های بلندی نیز دارد.

ویلچر Karmin دارای کمربند ایمنی برای افزایش ایمنی کاربر می باشد، در صورت لزوم فرد با چرخاندن چرخ های ویلچر قادر است خودش به تنهایی ویلچر را هدایت کند. اندازه این ویلچر نسبت به وزن کمی که دارد قابل توجه است و عرض صندلی آن 45 سانتی متر می باشد.

ویلچر مسافرتی سبک وزن Drive Medical


این ویلچر یکی از مقرون به صرفه ترین ویلچرهای موجود در بازار است که با وجود قیمت مناسب امکانات و گزینه های کاربردی مناسب را داراست. این ویلچر دارای روکش نالیونی قابل شستشو است، همچنین نسبت به قیمتش دوام کافی را داراست.

قاب فولادی محکم و بادوام

بالشتک های ضد آب و پشتی راحت

حمل و نقل آسان

مزایا

دوام بالا

صندلی ثابت

قیمت مناسب

صندلی بزرگ

معایب

چرخ های کامپوزیتی آن به اندازه کافی بزرگ نیستند

کاربر نمی تواند خودش ویلچر را هدایت کند

قابل تنظیم نیست

این ویلچر برای سالمندانی که دنبال یک ویلچر با قیمت مناسب در عین حال امن و بادوام هستند مناسب می باشد. با وجود قیمت پایین، ویلچر Drive Medical با یک قاب محکم و بادوام و وزن مناسب برای امنیت کاربر ارائه شده است.

زیر دستی، صندلی و پشتی این ویلچر برای کاربر بسیار راحت است، روکش صندلی آن به راحتی قابل تمیز کردن است و نیازی به جداکردن ندارد.

ویلچر سبک وزن Drive Medical Cruiser III


این نوع ویلچر ثبات و راحتی زیادی برای کاربر فراهم می کند اما وزن آن کمی زیاد است. 

دارای زیر دستی و زیر پایی متحرک

امکان تنظیم ارتفاع صندلی تا 40 سانت فاصله از زمین

امکان تنظیم بدون نیاز به ابزار خاص

وزن ویلچر: 16 کیلوگرم

تحمل وزن تا 136 کیلوگرم

مزایا

راحتی و استفاده آسان

قابل تنظیم

حرکت هوشمند

مناسب برای استفاده در فضای باز

معایب

وزن زیاد

آپشن های کم

این ویلچر بیشتر برای پاسخگوی به نیازهای سالمندانی که به آپشن های زیاد احتیاج ندارند مناسب است، زیر پایی های این ویلچر به راحتی قابل حرکت هستند، صندلی این ویلچر هم به راحتی برای ارتفاعات مختلف قابل تنظیم است. این مدل ویلچر توسط خود شخص قابل هدایت است و چرخ های آن برای استفاده در خارج از منزل مناسب هستند.

ویلچر سبک وزن Karmin Healthcare Lightweight S-Ergo


ویلچر Karmin دارای پشتی و نشیمن گاه بسیار نرم می باشد که آن را به یکی از راحت ترین ویلچرهای موجود در بازار تبدیل کرده است.

دارای صندلی تاشو

سایز چرخ ها: 24 اینچ

زیر پایی متحرک

روکش صندلی جداشدنی و آنتی باکتریال

تحمل وزن تا 113 کیلوگرم

وزن ویلچر: 11 کیلوگرم

مزایا

راحتی زیاد با روکش صندلی اضافی

زیرپایی و زیر دستی مناسب

دارای پشتی محکم برای جلوگیری از لیز خوردن کاربر

قابل تنظیم

آپشن های زیاد

معایب

•   دوام و ماندگاری پایین

اتصالات شل

این ویلچر دارای بخش نگه دارنده بازوها بعلاوه یک تسمه برای پوشش پاها است. پشتی این ویلچر به شکل s است که تاثیر زیادی در درست نشستن کاربر روی صندلی دارد. این ویژگی خصوصا برای افرادی که از درد و مشکلات پشت و کمر رنج می برند مناسب می باشد.


چگونه یک ویلچر سبک وزن مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب ویلچر سبک وزن به این معنا نیست که گزینه های دیگر مانند راحتی و آپشن های اضافی را نادیده بگیرید و فقط به سبک بودن بسنده کنید. به خاطر تنوع در محصولات موجود در بازرار، تولید کنندگان، بسیاری از آپشن های اضافی و راحتی را به ویلچرهای سبک اضافه کرده اند.

البته مهم ترین ویژگی ویلچرهای سبک وزن قابلیت جابجایی راحت آنها از محلی به محل دیگر است. در ادامه به برخی دیگر از ویژگی هایی که هنگام خرید ویلچر سبک وزن باید به آن توجه شود اشاره می کنیم.

وزن

هنگام انتخاب ویلچر هم باید وزن شخص در نظر گرفته شود و هم وزن ویلچر. ویلچر باید به اندازه کافی سبک باشد تا به راحتی بتوان آن را جابجا کرد، در عین حال به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن فرد را تحمل کند.

ویلچرهای مسافرتی معمولا بین 11 تا 15 کیلوگرم وزن دارند و معمولا تاشو و قابل انعطاف هستند. ویلچرهایی در این رنج تحمل اضافه وزن بیش از حد را ندارند. و باید این قابلیت را داشته باشند که کاربر خودش بتواند ویلچر را هدایت کند.

مانور پذیری

ویلچرهای مسافرتی برای حرکت و جابجایی ساخته شده اند، بنابر این شما وسیله ای می خواهید که استفاده از آن راحت باشد. به دنبال ویلچری باشید که در مناطق تنگ به خوبی حرکت کند و انعطاف مناسب برای حرکت روی چمن، ماسه و دیگر سطوح نرم را داشته باشد. به حرکت و هدایت ویلچر توجه کنید تا هم برای کاربر و هم برای شخصی که آن را هدایت می کند مناسب باشد.

امنیت

هنگام انتخاب به ویژگی های ایمنی ویلچر خوب دقت کنید، اگر ویلچر را برای فرد سالمندی انتخاب می کنید که خودش ویلچر را هدایت می کند، باید ویلچر انتخابی دارای کمربند ایمنی و تسمه های نگهدارنده پا باشد. این موارد اضافی به شما این اطمینان را می دهند که کاربر از ویلچر نمی افتد و محکم در جای خود قرار می گیرد.

راحتی

همانطور که گفتم، ویلچرهای سبک وزن باید برای کاربر راحت هم باشند، برخی از ویلچرهای سبک وزن کمی پیچیده ساخته شده اند تا فرایند جابجایی و حمل و نقل بیشتر قابل کنترل باشد، اما با این حال این ویلچرها برای نشستن طولانی مدت مناسب نیستند. قبل از خرید دقت کنید پشتی و نشیمن گاه ویلچر به اندازه کافی راحت باشد و بالشتک اضافی نرم نیز داشته باشند.

نتیجه

اگر در جستجوی یک ویلچر مسافرتی سبک وزن هستید نگران نباشید گزینه های متعددی در بازار وجود دارد که علاوه بر وزن سبک، راحتی و امنیت بالا نیز دارند، هنگام انتخاب ویلچر سبک وزن مواردی از قبیل وزن خود و وزن ویلچر، راحتی و انعطاف پذیری را در نظر بگیرید. در این مقاله چندین مدل از بهترین ویلچرهای سبک وزن را به همراه مزایا و معایب آنها به شما معرفی کرده ایم که امیدواریم در انتخاب یک ویلچر مسافرتی سبک وزن به شما کمک کنند.


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت