بهترین ماساژورهای خانگی برای آرامش اعصاب

leila sarchami
1398-3-27 |
بهترین ماساژورهای خانگی برای آرامش اعصاب

بهترین ماساژورهای خانگی برای آرامش اعصاب

استفاده از ماساژور، یکی از راحت ترین روش ها برای رسیدن به آرامش و تمدد اعصاب است. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای رهایی از درد، تمایل به ماساژ دادن خودشان دارند و به دنبال بهترین ماساژورها، در وب جستجو می کنند. ممکن است شما جز آن دسته از افراد باشید که از خودتان می پرسید آیا ماساژ برایتان خوب است و یک احساس عالی را به شما می دهد یا خیر؟

چرا ماساژ درمانی برای شما خوب است؟

فواید ماساژ درمانی روی دردهای عضلات و بیماری هایی مانند سرطان و فیبرومیالژیا، برای سال های طولانی مورد مطالعه قرار گرفته و به اثبات رسیده است. امّا، چرا ماساژ درمانی برای شما خوب است؟ ماساژ درمانی، مانند ورزش کردن، به افزایش گردش خون شما کمک می کند. انسان ها به خاطر عدم فعالیت، مخاطرات شغلی، استرس و افزایش سن، گرفتگی ماهیچه هایشان را احساس می کنند و درد به سراغشان می آید. با مالیدن این ماهیچه های سفت از طریق ماساژ، شما به افزایش خون در این مناطق کمک می کنید و با آزاد کردن تنش، درد را تسکین می دهید. امّا، این تنها دلیل منفعت ماساژ برای بدن شما نیست. آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا ماساژ تا این حد آرامش بخش است؟ علاوه بر مزایای جسمانی آشکاری که ماساژ درمانی روی بدن می گذارد؛ بسیاری از فواید عصبی را در اثر ماساژ شاهد خواهیم بود. ماساژ باعث افزایش تولید نوروهورمون هایی می گردد که با عنوان «هورمون های شادی»، شناخته می شوند. این هورمون ها دوپامین، سروتین، اندورفین و اوکسی توسین را شامل می شوند. با ترشح هورمون های شادی، تولید هورمون استرس و کورتیزول کاهش می یابد. این شرایط، باعث می شود تا هم از لحاظ جسمانی آرامش پیداکنید و همینطور با تعدیل احساساتتان، ذهن خود را آرام کنید. پس اگر کسی به شما می گوید ماساژ او را شاد می کند؛ در واقع، حقیقت را به شما گفته است.

بهترین ماساژورهای خانگی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

حالا شما متوجّه شده اید که چرا ماساژ برای سلامتی شما مفید است؛ امّا اگر بخواهید در آرامش منزلتان این کار را انجام دهید؛ چاره چیست؟ زمانی که در مورد ماساژورهای متنوع خانگی صحبت به میان می آید؛ کدام ماساژور برای شما مناسب تر است؟ پاسخ این سوال واضح است و به قسمتی از بدنتان که می خواهید ماساژ دهید بستگی دارد. ممکن است شما به ماساژ پشت و گردنتان نیاز داشته باشید یا به ماساژ پاها و حتی صورتتان احتیاج داشته باشید. ماساژورهای هیجان انگیز و جالب زیادی در بازار وجود دارند که به تسکین درد و رسیدن به آرامش به شما کمک می کنند. در این مقاله لیستی از ماساژورهای مورد نیاز برای هر قسمت از بدن آورده شده است. اگر این مبحث برای شما جالب است، با ما همراه باشید.

1.  ماساژور سر

ماساژ پوست سر یکی از ماساژهای شگفت انگیز است. این نوع ماساژ برای پوست سر بسیار مفید است. زیرا استرس زیادی در این ناحیه و گردن ذخیره می شود که در نهایت، به میگرن و سر دردهای عصبی می انجامد. افزایش گردش جریان خون در این مناطق پر تنش، احساس خوبی به افراد می دهد و برای تسکین درد ضروری است. اگر شما به دنبال وسیله ای هستید تا پوست سر خود را ماساژ دهید؛ جریان خونتان را تحریک کنید و رشد موهایتان را بهبود بخشید؛ ماساژور سر یک انتخاب عالی برای شما محسوب می شود.

2. ماساژور صورت

آخرین باری که صورت خود را ماساژ داده اید کی بوده است؟ ممکن است احمقانه به نظر برسد؛ امّا به پاسخ این سوال خوب فکر کنید. همه ما می دانیم که ماساژ درمانی فواید زیادی برای بدن دارد؛ پس چرا اهمیت زیادی به ماساژ صورت نمی دهیم؟ شما معمولاً برای ماساژ صورت به سالن های زیبایی می روید و هزینه های هنگفتی را برای ماساژ صورتتان صرف می کنید ولی یک راه بهتر و راحت تر این است که ازیک ماساژور خانگی برای ماساژ صورتتان استفاده کنید. با استفاده از ماساژورهای صورت خانگی، به راحتی می توانید با پف و تیرگی زیر چشم خداحافظی کنید. به افزایش گردش خون در صورت خود کمک کنید؛ پوستتان را جوان تر بکنید؛ قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش دهید و رنگ پوست خود را روشن تر بکنید.

3. ماساژور دست

بیشتر افراد، به علت کار با دست هایشان، از درد این ناحیه در بدنشان رنج می برند. یکی از رایج ترین دردهایی که در بدن افراد مشاهده می شود دردِ دست است. بیشتر افراد گرفتگی و سفتی مفاصل یا آرتروز دارند و برخی دیگر از بیماری هایی مانند سندروم تونل کارپال یا فیبرومیالژیا، شکایت می کنند. مطالعات در این زمینه، نشان داده اندکه ماساژ دست، به کاهش 50 درصدی درد کمک می کند. پس اگر به دنبال راهی برای تسکین دردهایتان در منزل هستید ماساژور دست را امتحان کنید. با استفاده از یک ماساژور دست خانگی می توانید به تسکین درد کمک کنید و در صورتی که از گزینه حرارتی این وسیله استفاده کنید پوست دستتان را تقویت کنید و بهترین ماساژ خارج از سالن را در منزلتان تجربه کنید.

4. ماساژور پشت و گردن

بیشتر استرس در بدن ما به طور طبیعی در پشت و گردن جمع می شود. این مسئله می تواند منجر به گرفتگی، اسپاسم و سفتی ماهیچه ها گردد. بهترین روش برای درمان این نوع ناراحتی ها، ماساژ درمانی است. اما اگر رفتن به مراکز ماساژ برایتان سخت است می توانید از یک ماساژور خانگی برای این منظور استفاده کنید.

5. ماساژور کل بدن

درحالی که برخی از ماساژورها ساخته شده اند تا بر ناحیه خاصی از بدن تمرکز کنند؛ ماساژورهایی وجود دارند که می توانند همه قسمت های بدن را ماساژ دهند. ماساژورهای دستی با غلتک های متنوع، می توانند به شما کمک کنند تا قسمت های مختلف بدنتان را به خوبی ماساژ دهید. درست است که هیچ وسیله ای توانایی این را ندارد که مانند یک ماساژور دوره دیده و حرفه ای شما را ماساژ بدهد. امّا با کمک فناوری های جدید و ارتقای ماساژورهای خانگی می توانید بدون دردسر به مناق مختلف بدنتان دسترسی داشته باشید و تا حدود زیادی از ماساژ خودتان در منزل لذت ببرید.

6. ماساژور سیاتیک

یکی از دردناک ترین و خطرناک ترین دردهای بدن، درد در ناحیه کمر است. هرکسی که درد در این قسمت را تجربه کرده باشد؛ می داند که در صورت ناراحتی در این ناحیه، کارهای ساده ای مانند خم شدن، راه رفتن و بستن بند کفش تبدیل به کابوس می شوند. ماساژ درمانی یکی از راه های درمان این مشکل محسوب می شود. در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که ماساژ درمانی نه تنها به تسکین درد سیاتیک کمک می کند؛ بلکه به افراد کمک می کند تا راحت تر فعالیت های حرکتی خود را انجام دهند. پس اگر از درد عصب سیاتیک رنج می برید؛ بالشت های ماساژ شیاتسو وسیله مناسبی برای تسکین درد شما هستند. با استفاده از این بالشت ها، یک ماساژ عمیق و قوی را تجربه خواهید کرد و درد کمر شما تا حد زیادی تسکین خواهد یافت.

7. روکش صندلی ماساژور

بسیاری از ما، به سبک زندگی بدون تحرکمان عادت کرده ایم و زمان زیادی را پشت میز کار یا در حال رانندگی سپری می کنیم. مطالعات نشان می دهند که هر فرد به طور متوسط 12 ساعت در روز می نشیند و نشستن به مدت طولانی، به درد در نواحی مختلف بدن منجر می شود. اگر افزایش فعالیت بدنی، برای کاهش رنج هایتان کافی نیستند؛ روکش صندلی ماساژور، انتخاب مناسبی برای شما می باشد. این روکش صندلی برای ماساژ کمر، باسن و ران شما بسیار مناسب است و درد در این نواحی را تسکین می دهد.

8. پانل دوش و ماساژور حمام

بعد از یک روز طولانی، هیچ چیز مانند یک دوش آب گرم نمی تواند باعث احساس آرامش در بدن شود. آب گرم، به تسکین دردها کمک می کند و اگر این دوش آب گرم با ماساژ همراه باشد؛ تجربه فوق العاده ای را به شما خواهد بخشید تا لذت کاملتری از ماساژ ببرید.

9. ماساژور پا

ماهیچه های پا، جزء ماهیچه هایی هستند که روزانه و به طور مداوم در حال فعالیت هستند. بیشتر افراد با افزایش سن، از درد در ناحیه پا شکایت دارند. اگر شما نیز دردهای خفیفی را در پاهایتان احساس می کنید؛ برای رفع آن، از ماساژور پا استفاده کنید. ماساژور پا، گردش جریان خون را در این قسمت از بدن شما افزایش می دهد و باعث تسکین دردهایتان می گردد. برای افرادی که از درد مزمن ماهیچه پا، گرفتگی عضلات این ناحیه و فیبرومیالژیا رنج می برند؛ استفاده از ماساژور پا امری ضروری به نظر می رسد. با این دستگاه ها، می توانید هر زمانی که خواستید با درد و خستگی پاهایتان خداحافظی کنید.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما