برای داشتن پوست روشن سعی کنید این نکته ها را اول صبح رعایت کنید

1397-11-17 |
برای داشتن پوست روشن سعی کنید این نکته ها را اول صبح رعایت کنید

برای داشتن پوست روشن سعی کنید این نکته ها را اول صبح رعایت کنید

اگر وقت و هزینه زیادی صرف راه و روش های بی پایان زیبایی برای داشتن پوست روشن کرده اید و از تاثیر مداوم آنها ناامید شده اید. پیشنهاد می کنم روش های زیر را امتحان کنید. با وجود اینکه محصولات زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد که می توانند کمک کننده باشند، اما اولین گام برای داشتن پوست روشن و درخشان از عادات روزمره ما آغاز می شود.

با انجام چند ترفند در ابتدای صبح می توانید تفاوت زیادی در درخشش پوست خود ایجاد کنید. در این مقاله شش را آسان برای تغییر عادات صبحگاهی شما آورده ایم روش های طبیعی مراقبت از پوست که به طور طبیعی باعث درخشان شدن پوست شما می شوند.

1_ نیم ساعت بیشتر در رختخواب بمانید


یکی از راه های بی هزینه و راحت برای مراقبت از پوست خواب کافی است. کارشناسان توصیه می کنند افراد بالغ باید حدود هفت تا نه ساعت خواب شبانه داشته باشند. هر چه زمان خواب شبانه کمتر باشد تاثیرات منفی در سلامتی شما خواهد گذاشت، از جمله این تاثیرات آسیب های پوستی مانند خشک شدن و تیره شدن پوست است.

بدن ما بسیاری از فعالیت های ترمیمی را زمانی انجام می دهد که ما خواب هستیم، لذا کم بودن خواب می تواند به خشک شدن پوست و ایجاد لکه و ترک های پوستی منجر شود. بنابر این در صورت ممکن آلارم بیدار شدن خود را کمی دیرتر از هر روز تنظیم کنید و حدود نیم ساعت بیشتر بخوابید، این کار علاوه بر داشتن پوست روشن، تاثیرات مثبتی نیز در رفتار و خلق و خوی شما خواهد داشت.

2_ مدیتیشن


اگر چه حیات بدن ما به تنفس وابسته است، اما گاهی استرس باعث اختلال در تنفس می شود و باعث می شود اکسیژن رسانی به پوست، به درستی انجام نشود. در میان مزایای فراوان مدیتیشن از جمله کاهش استرس، بهبود کیفیت خواب و افزایش تمرکز مزیت دیگری که اغلب نادیده گرفته می شود این است که به تنظیم تنفس کمک می کند.

اگر حتی بتوانید صبح ها به مدت 10 دقیقه چشم های خود را ببندید و روی تنفستان تمرکز کنید، به وضوح تغییر رنگ پوست خود را مشاهده خواهید کرد.


3_ یک لیوان آب بنوشید


حتما شنیده اید که بسیاری از افراد معروف می گویند راز زیبایی پوستشان، آب است. اگر به اندازه کافی آب ننوشید، تاثیر بد آن را در پوستتان خواهید دید. کمبود آب بدن باعث می شود پوسستان همیشه حالت خستگی و کدر داشته باشد. بنابر این برای داشتن پوست روشن و شاداب سعی کنید به طور مرتب آب بنوشید یا از میوه های آبدار برای هیدارته کردن پوست خود استفاده کنید.


4_ از سرم ویتامین C استفاده کنید


این ویتامین بیشتر برای تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب است. اما تحقیقات نشان داده، این ماده حاوی یک ملکول حیاتی برای سلامت پوست است. سعی کنید هر روز کمی سرم ویتامین C به پوست خود بزنید تا پوست روشن تری داشته باشید. 


5_ اضافه کردن کلاژن به دسرها و اسموتی ها


بدن ما به طور طبیعی کلاژن تولید می کند، اما راه های دیگری نیز برای افزایش میزان کلاژن بدن وجود دارد، آن هم اضافه کردن پودر کلاژن به کوکی ها و اسموتی هایی که برای صبحانه مصرف می کنید. مکمل های کلاژن باعث روشن تر شدن پوست می شوند، علاوه بر این کار حفاظت از اندام ها، ساخت مفصل و غضروف را نیز انجام می دهند. همچنین کلازن به تقویت مو و ناخن نیز کمک می کند.

5_ خوردن آووکادو برای صبحانه 


هیچ چیز مانند یک رژیم غذایی بدون میوه، سبزیجات و چربی های سالم باعث نمی شود پوست شما تیره و خسته به نظر برسد. بنابر این برای داشتن پوست روشن صبح ها برای صبحانه از چند تکه آووکادو با نان تست استفاده کنید. بهتر است از نان حزقیال استفاده کنید زیرا گزینه ای سالم و سرشار از مواد مغذی است. برای تاثیر بیشتر می توانید از چند تکه گوجه فرنگی و سبزی نیز استفاده کنید.


۴.۴ از ۵
دیدگاه شما