پایان فصل بهار

بدن خود را فراموش نکنید؛ 7 نکته برای مراقبت از پوست بدن

بدن خود را فراموش نکنید؛ 7 نکته برای مراقبت از پوست بدن

اکثر شما احتمالا یک برنامه روزانه مراقبت از پوست برای پوست صورت خود دارید، اما در مورد بدنتان چگونه است، آیا به همین میزان به مراقبت از پوست بدنتان اهمیت می دهید؟ اصلا برنامه ای برای مراقبت از پوست بدن خود دارید؟ اغلب افراد بیشتر روی ناحیه صورت، گردن و سینه تمرکز می کنند و 80 درصد دیگر بدن را فراموش می کنند و اهمیتی به آن نمی دهند.


واقعیت این است که بیشتر افراد فکر می کنند پوست بدنشان به توجه خاصی احتیاج ندارد، اما اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید و در سنین پیری و کهن سالی همچنان پوستتان شاداب باشد باید به پوست بدن خود نیز اهمیت بدهید، این مسئله خصوصا برای افرادی که به استخرهای عمومی مراجعه می کنند و همچنین برای پوشیدن لباس های دلخواه در مهمانی ها اهمیت دارد.

احتمالا افرادی را دیده اید که با وجود سن بالا بدنشان مانند یک جوان 20 یا 30 ساله است، چنین افرادی تنها پوست صورت خود را هدف قرار نداده اند، آنها از پوست بدنشان نیز مراقبت کرده اند. با توجه دائمی به پوست و تغذیه مناسب می توانید در سنین بالا بدن خوب و پوست عالی داشته باشید.

در ادامه به برخی از اصول مراقبتی پوست بدن اشاره خواهیم کرد:


دوش گرفتن یا حمام را خیلی طولانی نکنید ( بین 3 تا 10 دقیق). به یاد داشته باشید که هر چه آب گرم تر باشد پوست شما خشک تر می شود.

از لوسیون های پاک کننده ملایم یا صابون های ملایم مخصوص پوست حساس استفاده کنید و فقط نواحی زیر بغل، کشاله ران و سر و گردن را بشویید. باقی قسمت های بدن به صابون نیاز ندارند زیرا بدن به چربی طبیعی خود نیاز دارد.

یک یا دوبار در هفته به مدت 5 تا 10 دقیقه در وان حاوی آب و نمک اپسوم یا نمک معدنی بمانید. این کار کمک می کند تا لایه های بیرونی و مرده پوست حذف شوند، قبل از بیرون آمدن از حمام می توانید این لایه ها را از پوست خود بتراشید.

یک یا دوبار در هفته توسط یک لیف به آرامی و با فشار کم پوست خود را لایه برداری کنید، ماهی یک بار هم می توانید از اسکراب نمک استفاده کنید.

هر روز و هربار که از حمام بیرون می آیید با کرم ها و لوسیون های مخصوص پوست خود را مرطوب کنید، برای این کار می توانید از کرم های ارگانیک یا لوسیون های بدن نارگیل استفاده کنید.

اگر پوست خشکی دارید کرم ها و روغن ها بهتر از لوسیون روی پوست شما عمل خواهند کرد، کرم هایی که پایه روغنی به خصوص روغن نارگیل دارند را امتحان کنید، همچنین روغن هایی مانند روغن زیتون ارگانیک و روغن جوجوبا می توانند مفید باشند، روغن هسته زردآلو نیز عالی است و به لباس شما چربی پس نمی دهد.

اگر پوست بدنتان خیلی خشک است می توانید از کرم های لاک هیدرین، آملاکتین یا مرطوب کننده های بدنی که بر پایه گلیکولیک ساخته شده اند استفاده کنید.

خلاصه

مراقبت از پوست فقط شامل پوست صورت نمی شود، بلکه پوست بدن نیز باید همانند پوست صورت مورد توجه قرار بگیرد، متاسفانه اکثر افراد پوست بدن را نادیده می گیرند و تنها به مراقبت از پوست صورت خود می پردازند اما اگر می خواهید در سنین بالاتر پوست بدنتان سالم و شاداب باشد باید از آن مراقبت کنید و تغذیه خوب داشته باشید. از اصول مراقبتی پوست بدن می توان به حمام کوتاه با آب خنک، استفاده از شوینده ها و صابون های ملایم، استفاده از مرطوب کننده ها و روغن ها، لایه برداری پوست توسط اسکراب و غیره اشاره کرد. 


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت