اسکوتر متحرک خود را کارآمد نگه دارید؛ چک لیست تعمیر و نگهداری اسکوتر متحرک

اسکوتر متحرک خود را کارآمد نگه دارید؛ چک لیست تعمیر و نگهداری اسکوتر متحرک

سالمندان و افراد دارای معلولیت فیزیکی برای حرکت و راه رفتن دارای محدودیت هایی هستند که توانایی آنها را برای انجام کارهای روزمره خود کاهش می دهد، همچنین خطراتی مانند لیز خوردن، افتادن و زمین خوردن و صدمات ناشی از آن، در چنین افرادی بیشتر از دیگران است. خوشبختانه ابزارهای متحرک مختلفی مانند اسکوترهای برقی وجود دارند که می توانند کیفیت زندگی این افراد را بهبود بخشند و خطرات احتمالی را برای این افراد به حداقل برسانند.

اسکوترهای برقی متحرک نیاز به تعمیر و نگهداری مناسب دارند و لازم است لوازم جانبی کاربردی آنها تهیه شود تا هم کارایی این وسایل افزایش پیدا کند و هم طول عمر اسکوترهای متحرک بیشتر شود. در صورتی که اقدامات لازم برای نگهداری و سرویس این اسکوترها انجام نشود، فقط سرمایه خود را از دست می دهید و وسیله شما خیلی  زود از بین می رود و دیگر کارایی نخواهد داشت و استقلال خود را برای حرکت و جابجایی از دست خواهید داد.

اتکا به خود با اسکوتر متحرک مناسب


یک اسکوتر متحرک مناسب می تواند مزایای متعددی داشته باشد که کیفیت زندگی فرد را بهبود بخشد، این مزایا عبارتند از:

کاهش خطر زمین خوردن: یک اسکوتر متحرک به سالمندان و افرادی که دچار مشکلات فیزیکی هستند کمک می کند تا بدون خطر افتادن و سقوط کردن حرکت کنند. زمین خوردن این افراد می تواند باعث صدمه به آنها و ایجاد عوارض جبران ناپذیر بیشتری شود.

تشویق افراد به فعالیت بیشتر: یکی از اهداف استفاده از اسکوتر متحرک این است که افراد به استقلال برسند و بتوانند بدون نیاز به دیگران در داخل یا خارج از منزل حرکت کنند، همین مستقل بودن و توانایی حرکت به فرد انگیزه می دهد تا فعالیت بیشتری داشته باشد در نتیجه وضعیت سلامت او بهبود می یابد.

زمان ماندن در بیمارستان کمتر می شود: همانطور که گفتم اسکوترهای متحرک از آسیب دیدگی سالمندان و افراد معلول جلوگیری می کنند در نتیجه نیاز به مراجعه به بیمارستان کم تر می شود و همینطور هزینه های بستری شدن در بیمارستان کاهش می یابد.

خرید کردن راحت تر: اسکوتر متحرک مشکلات افراد را برای حمل و نقل کاهش می دهد، سالمندان با این وسیله به راحتی می توانند به فروشگاه ها و مراکز خرید مراجعه کرده و اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند بدون اینکه از کسی کمک بگیرند.

تعمیر و نگهداری اسکوتر متحرک


دانش تعمیر و نگهداری مناسب کمک می کند تا بتوانید سال ها از اسکوتر استفاده کنید حتی اگر هر روز این وسیله را بکار بگیرید.

در ادامه برخی از کارهایی که برای تعمیر و نگهداری اسکوتر متحرک باید انجام دهید را آورده ایم، این وظایف و دستورالعمل ها عبارتند از:

باتری ها را بررسی کنید: باید بدانید که چه نوع باتری برای اسکوتر شما مناسب است، برخی از باتری ها باید به طور کامل شارشان تخلیه شود تا بتوان دوباره آنها را شارژ کرد، اما برخی دیگر در هر زمان و حالتی قابلیت شارژ مجدد را دارا هستند.

دستگاه خود را حداقل هفته ای یک بار تمیز کنید: برای تمیز کردن سطح اسکوتر می توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، البته پاک کننده های مخصوصی نیز برای اینکار در بازار یافت می شود. هنگام تمیز کردن مراقب باشید به سطح اسکوتر آسیب یا خش وارد نکنید.

حداقل سالی یک بار اسکوتر را سرویس کنید: حداقل سالی یک بار یک تعمیر کار حرفه ای اسکوتر را بررسی کند تا در صورت وجود مشکلات جزئی از بدتر شدن آن جلوگیری شود.

دفترچه راهنمای اسکوتر را بخوانید: برخی از کاربران این دفترچه ها را دور می اندازند، اما این کتابچه راهنما دستورالعمل های لازم و مخصوص برای تعمیر و نگهداری اسکوتر شما ارائه می دهند، پس حتما آن را مطالعه کنید و توصیه های آن را جدی بگیرید.

لوازم جانبی با کیفیت تهیه کنید


به غیر از تعمیر و نگهداری مناسب، لوازم جانبی با کیفیت نیز می توانند در حفظ و نگهداری و افزایش طول عمر اسکوتر متحرک دخیل باشند. برخی از لوازم جانبی مانند بالابر اسکوتر می توانند کمک کنند اسکوتر متحرک خود را جابجا کنید. از جمله لوازم جانبی دیگری که می توانید برای اسکوتر تهیه کنید می توان به کیف، کاور مخصوص و موارد دیگر اشاره کرد.

در پایان

یکی از وسایلی که مشکل حرکت سالمندان و افراد دارای معلولیت فیزیکی را حل می کند اسکوتر متحرک است، این وسیله کاربردی به شخص کمک می کند به تنهایی در داخل یا خارج از خانه حرکت کند و بتواند کارهای شخصی خود را انجام دهد، اسکوترهای برقی خطر لیز خوردن و افتادن این افراد را به حداقل می رسانند. اما تنها خرید یک اسکوتر متحرک کافی نیست، این وسیله به تعمیر و نگهداری هم احتیاج دارد، باید به موقع سرویس شود، حداقل هفته ای یک بار تمیز شود و باتری آن بررسی شود، لوازم جانبی با کیفیت نیز به حفظ و نگهداری اسکوتر کمک می کنند.


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت