اسکوترهای متحرک برای حمل و نقل سالمندان

اسکوترهای متحرک برای حمل و نقل سالمندان

با بالا رفتن سن، به دلیل مسائل و مشکلاتی مانند: تضعیف عضلات، خشکی مفاصل و مشکلات مربوط به تعادل، به مرور زمان قدرت حرکت فرد و جابجایی از مکانی به مکان دیگر کاهش می یابد  و راه رفتن برای شخص سالمند سخت می شود. تنها عامل پیری باعث ایجاد مشکل در تعادل فرد نمی شود، مشکلات دیگری نظیر آلزایمر، پارکینسون و سایر شرایط مشابه در تعادل فرد اختلال ایجاد می کنند. 

برای حل این مشکلات و راحت تر شدن رفت و آمد سالمندان و افرادی که مشکل تعادل دارند وسایل پزشکی مانند ویلچر و اسکوترهای متحرک طراحی شده اند که کمک زیادی برای جابجا شدن به این افراد می کنند. 

وضعیت حمل و نقل برای افراد سالمند


در مواردی که اعضای جوان تر خانواده حضور داشته باشند می توانند سالمندان را با خودروهای شخصی خود به جاهایی که تمایل دارند ببرند، به طور مثال مراجعه به پزشک، خرید کردن، دیدار دوستان و غیره با کمک جوان ترها قابل انجام است. اما در مواردی که کسی در خانه حضور نداشته باشد افراد سالمند می توانند از گزینه های دیگر حمل و نقل استفاده کنند.

سالمندان می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی، از جمله اتوبوس ها، مترو، قطار و وسایل دیگر استفاده کنند، اکثر اتوبوس ها جای کافی برای ویلچرها و اسکوترهای برقی را دارند. برخی از وسایل حمل و نقل نیز برای افراد ویلچری تخفیف های متنوع در هزینه بلیط ها ارائه می دهند. البته در دسترس بودن این امکانات و گزینه ها به مکان زندگی شما و امکاناتی که برای افراد معلول و سالمند تدارک دیده اند بستگی دارد. متاسفانه در کشور ما وسایل حمل و نقل عمومی امکانات رفاهی لازم برای افرادی که دارای محدودیت حرکتی هستند و مجبورند از ویلچر استفاده کنند را ندارند.

بهبود کیفیت زندگی سالمندان


اسکوترهای متحرک برای افراد سالمندی که دارای محدودیت حرکتی هستند، گزینه مناسبی می باشند. این وسایل افراد سالمند را قادر می سازند تا در داخل یا خارج از منزل حرکت کنند. ماندن در یک مکان مشخص برای مدت زمان طولانی باعث افسردگی این افراد می شود، به همین دلیل آنها باید قادر به حرکت و جابجا شدن باشند و بتوانند با وجود شرایط خاص خود از خانه بیرون بروند و در مکان های عمومی حضور داشته باشند.

خرید یک اسکوتر با کیفیت مزایای متعددی می تواند داشته باشد:

پیشگیری از افتادن: سالمندان، خصوصا افرادی که دارای مشکل تحرک هستند بیشتر از دیگران مستعد لیز خوردن و افتادن هستند. افتادن می تواند باعث کبودی بدن و حتی شکستگی استخوان های آنها شود، در مواردی هم ممکن است سقوط و زمین خوردن سبب آسیب به سر و گردن شخص شود که این خود عواقب و مشکلات بیشتری را به دنبال خواهد داشت. اسکوترها این خطرات را کاهش می دهند و از سالمندان در برابر این خطرها محافظت می کنند.

خرید مناسب: اسکوترهای متحرک خرید کردن را برای افراد سالمند آسان تر می کنند خصوصا اگر برای خرید به مراکز خریئ بزرگ مراجعه کنند. آنها می توانند از وقت خود در کنار خانواده و دوستان لذت ببرند بدون اینکه نگران خستگی یا زمین خوردن باشند.

کمک به افرادی که از سالمندان مراقبت می کنند: اسکوترها نه تنها به سالمندان کمک می کنند بلکه برای افرادی که از سالمندان مراقب می کنند نیز می توانند مفید باشند. پرستاران و افرادی که از سالمندان مراقبت می کنند باید برای جابجایی و حرکت کردن هم به آنها کمک کنند، اسکوترهای متحرک به سالمندان این امکان را می دهند که به طور مستقل بتوانند حرکت کنند، در نتیجه فرد مراقب می تواند روی مسائل و کارهای دیگر تمرکز کند.

اسکوتر را بر اساس نیازهای فرد سالمند انتخاب کنید


انواع مختلفی از اسکوترهای متحرک در بازار وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های متنوعی دارند. شما باید بر اساس نیازهای فرد سالمند برای او اسکوتر انتخاب کنید به عنوان مثال یک اسکوتر متحرک 3 چرخه برای استفاده در محیط داخل منزل مناسب است. آنها معمولا نسبت به اندازه لاستیک های خود شعاع چرخشی کمتری دارند. برخی از این اسکوترها با ویژگی هایی مانند محدوده وزن و سرعت ارائه می شوند.

اما اسکوترهای متحرک 4 چرخ شعاع چرخشی بیشتری دارند و همین امر باعث شده برای استفاده در فضاهای باز و بیرون از محیط خانه مناسب باشند. همچنین مدل های دیگری نیز وجود دارد که می توانید قطعات آنها را به راحتی جدا کرده و درون خودرو قرار دهید. 


در پایان

افراد سالمند به دلیل مشکلات جسمانی و ضعف عضلات مانند دوران جوانی قادر به حرکت و راه رفتن نیستند، عدم تعادل نیز باعث می شود نتوانند به درستی راه بروند. این مشکلات باعث می شود احتمال افتادن و زمین خوردن آنها افزایش پیدا کند. راه حل های زیادی برای این مشکلات وجود دارد، از جمله ویلچرها و اسکوترهای متحرک؛ اسکوترهای متحرک حرکت و جابجایی را برای افراد سالمند بهبود می بخشند و کمک می کنند تا به راحتی بتوانند در محیط خارج از خانه مثل مراکز خرید، پارک، خیابان و مکان های دیگر ظاهر شوند.


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت