پایان فصل بهار

آیا غذاها باعث بروز جوش و آکنه می شوند؟

آیا غذاها باعث بروز جوش و آکنه می شوند؟

مطمئنا برای همه پیش آمده زمانی که به طور نگهانی جوش یا آکنه در صورتشان ظاهر شده است، انگشت اتهام را به سمت غذاها نشانه رفته اند، مثلا می گویند این جوش بخاطر شکلاتی است که دیروز خوردم یا به خاطر آن تکه پیتزا چرب بوده. یا شاید شکر، گلوتن یا لبنیات خورده باشم. بسیاری از این افراد غذاهای خاص یا حتی کل گروه های مواد غذایی را از رژیم خود حذف کرده اند به امید اینکه پوست تمیزتری داشته باشند و از شر جوش و آکنه خلاص شوند.

در اینکه سبک زندگی نقش مهمی در سلامت پوست دارد شکی نیست، اما غذا فقط یکی از متغیرهای بالقوه ایجاد آکنه و جوش است و می توان آن را یکی از عوامل جزئی دانست. ( افراد زیادی وجود دارند که رژیم غذایی پرچرب دارند اما پوستشان همچنان تمیز و شفاف است، در عوض افرادی هم هستند که رژیم غذایی دقیقی دارند اما پوستشان پوشیده از آکنه و جوش است). میزان و شدت جوش ها، سرسفید یا سر سیاه بودن آنها می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند سن، هورمون ها، ژنتیک، استرس، نوع پوست، وضعیت سلامتی، دارو، باکتری ها، بهداشت و غیره باشد.

طبق مطالعات علمی حداقل دو عامل در رژیم غذایی وجود دارد که می توانند در افرادی که از جوش و آکنه رنج می برند باعث تشدید جوش ها و بدتر شدن وضعیت پوست شوند.

رژیم شاخص گلیسمی بالا


تحقیقات نشان می دهند که یک رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات های ساده -که می تواند موجب افزایش سریع قند خون شود- ممکن است جوش و آکنه را در افرادی که مستعد آن هستند بدتر کند. این اتفاق ممکن است به این دلیل باشد که مواد غذایی با شاخص گلیسمی بالا می توانند ترکیباتی مانند انسولین و IGF-1 را افزایش دهند که باعث افزایش هورمون های ترویج آکنه (آندروژن ها) و تولید چربی پوست (سیبوم) شوند. در مقابل یک رژیم غذایی کم گلیسمی می تواند به کاهش میزان آکنه کمک کند.

لبنیات فراوان به خصوص شیر کم چرب و پروتئین آب پنیر


طبق تحقیقات اخیر نشریه آکادمی پوست آمریکا، محصولات لبنی ممکن است در بعضی از افراد، از جمله نوجوانانی که در سن بلوغ هستند، باعث بروز جوش و آکنه شوند. این ممکن است ناشی از هورمون هایی که به طور طبیعی در شیر وجود دارد و ملکول های زیست فعال (مانند IGF-1، گلوکوکورتیکوئید ها و فاکتور رشد ب) باشد که می توانند باعث افزایش غدد چربی و مسدود شدن منافذ پوست شوند. به نظر می رسد شیر خامه گرفته شده و رقیق و محصولات لبنی کم چرب بیش از محصولات پر چرب باعث افزایش جوش و آکنه می شوند. احتمالا به این دلیل که روند کاهش چربی باعث افزایش ملکول های تولید کننده IGF-1 می شود.

در مطالعات کوچکی که روی انسان ها انجام شد، گزارش شده است که مکمل پروتئین آب پنیر می تواند آکنه و جوش را بدتر کند در حالی که کاهش مکمل های آب پنیر بر روند کاهش میزان جوش و آکنه تاثیر خواهد داشت.

اما این مسئله مهم را به یاد داشته باشید که لبنیات می توانند بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم به خصوص برای ساخت و سالم نگه داشتن استخوان ها و سطح ویتامین D باشند. پزشکان جز در مواردی مانند آلرژی یا یک علت پزشکی حذف کامل لبنیات را توصیه نمی کنند.

برای بررسی تاثیر بسیاری از مواد غذایی روی پوست (از جمله شکلات)، تحقیقات بیشتری لازم است. در حقیقت، آکادمی پوست ایالات متحده تا به امروز هیچ تغییر رژیم غذایی خاصی بر اساس شواهد علمی برای آکنه توصیه نکرده است.

با متخصص پوست خود صحبت کنید، احتمالا به شما خواهد گفت به خاطر جوش و آکنه سلامت خود را به خطر نیندازید، تعادل در هر چیزی لازم است و همه ما باید از انواع مواد غذایی مانند لبنیات و غذاهای شیرین استفاده کنیم.

سخن آخر

مواد غذایی می توانند به عنوان یکی از عوامل بروز آکنه و جوش شناخته شوند اما به هیچ عنوان دلیل اصلی بروز جوش و آکنه نیستند، عوامل زیادی ممکن است باعث ایجاد آکنه شوند از جمله سن، ژنتیک، داروها، بیماری ها، هورمون ها، استرس، نوع پوست، بهداشت، باکتری ها و غیره. به طور کلی دو دسته از مواد غذایی را می توان به عنوان عامل تشدید جوش و آکنه در نظر گرفت، مواد غذایی با گلیسمی بالا و مصرف بیش از حد لبنیات.


نوشتن یک نظر
عضو سرویس طب فیکس مگ شوید .

با عضویت در طب فیکس مگ بهترین مطالب را داخل ایمیل خود داشته باشید

عضویت
اصل بودن کالا
بهترین قیمت
تخفیف ویژه
ارسال فوری
پرداخت در محل
ضمانت برگشت